W  czwartek  15 listopada br.  w naszej szkole odbyło się   I SPOTKANIE PRACODAWCÓW BRANŻY PRZEMYSŁU MODY I TEKSTYLIÓWCZĘSTOCHOWY I OKOLIC    „COFFEE FASHION”

Spotkanie w  atmosferze przytulnej kawiarni, było okazją do spotkania i rozmowy  właścicieli firm odzieżowych i włókienniczych z doradcami zawodowymi klas gimnazjalnych ze szkół częstochowskich i powiatu.  Tematem rozmów, była kondycja branży przemysłu mody i tekstyliów. Przedstawiciele szkół mogli  zweryfikować swoje  wyobrażenie  na temat tejże branży oraz obejrzeć kilka kolekcji odzieży zaprojektowanej, uszytej i zaprezentowanej przez młodzież uczącą się w zawodzie technik przemysłu mody.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele kuratorium oświaty, UM , dziewięciu  firm branży przemysłu mody i tekstyliów , doradcy zawodowi oraz  przedstawiciele  młodzieży z 20 szkół (podstawowych i gimnazjalnych)

Na potwierdzenie faktu, że przemysł mody się rozwija i cały czas potrzebuje ludzi do pracy są firmy, które zgłaszają się do naszej szkoły w poszukiwaniu uczniów i pracowników,  nawiązują z nami współpracę

 

Prezes  Zarządu Związku Przedsiębiorców Przemysłu Mody „Lewiatan”

¨     Firma DIAK  -

¨     Firma ANCORA

¨     Firma LANTI

¨     Firma ZUKO

¨     Krawiectwo usługowe – Krystyna Ulman

¨     Krawiectwo usługowe - Katarzyna Natkańczyk

¨     Zakłady włókiennicze Polontex

¨     Zakłady włókiennicze Wigolen