W piątek 23 marca odbyła się już 8 edycja imprezy „Reymont jest przedsiębiorczy”
Tym razem motywem przewodnim były „Barwy ziemi” Punktem kluczowym był jak zwykle pokaz mody, który wzbudził zachwyt zaproszonych gości wśród których był znany i ceniony duet polskich projektantów Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski. Kolekcja uszyta pod bacznym okiem pani profesor Joanny Przystańskiej doskonale wpisywała się w temat przewodni, podobnie jak muzyka wyszukana przez pana dyrektora Dariusza Zająca. Modelki przygotowane przez panią profesor Małgorzatę Jung pokazały kunszt profesjonalnych modelek z topowych wybiegów. Na szczególną uwagę zasługuje piękna scenografia wykonana przez panią profesor Urszulę Łyko-Katus. Pięknym dopełnieniem całej kolekcji była ręcznie wykonana przez uczniów biżuteria. Nad pracą czuwała pani profesor Beata Karaś Markowska.
W tym roku w przygotowaniach modelek i modeli uczestniczyli wybitni profesjonaliści. Fryzury wykonano pod nadzorem mistrza Dariusza Sucheckiego . W pracach uczestniczyli :Julia Górecka, Dominika Blachnicka, Karina Prysak, Monika Płaszczymąka oraz Aleksandra Zasik z klasy III A/C .
Makijaż został wykonany przez właścicielkę salonu Pelle d’Oro panią Aleksandrę Bogubowicz , której pomagała Natalia Nowakowska z klasy II B.
Całą imprezę prowadziła jak co roku pani profesor Marzena Dziurkowska , której konferansjerka jest prawdziwym mistrzostwem. Piękna muzyka, oświetlenie i zielona, prawdziwa trawa zamiast podestu dały zapierający dech w piersiach efekt .
„Reymont jest przedsiębiorczy” to nie tylko pokaz mody klasy III A/C to również popis innych uczniów naszej szkoły. Tuż przed pokazem goście mogli podziwiać kilka prezentacji wykonanych przez uczniów technikum grafiki i poligrafii cyfrowej. Kulisami produkcji nowej kolekcji zajęła się klasa technikum organizacji reklamy. I tak z mozolnej , mrówczej pracy artyści stworzyli poetycką impresję. Uczniowie klas technikum organizacji reklamy pod okiem pana profesora Piotra Dłubaka pokazali czym jest piękno natury, zwrócili także uwagę na najdrobniejsze elementy, często wcale przez nas niedostrzegane.
Swój punkt widzenia natury pokazała nam również Klaudia Olczyk uczennica ostatniej klasy technikum organizacji reklamy. Jej fotografie można było już oglądać w Miejskiej Galerii Sztuki.
Całość imprezy dopełniły piosenki w wykonaniu naszej absolwentki Roksany Będkowskiej i uczennicy klasy I Weroniki Tyrały .
16 listopada młodzież naszej szkoły pojechała na Międzynarodowe Targi Tekstylne Fast Textile 2017 do Nadarzyna /k Warszawy. Już po raz drugi uczestniczyliśmy w targach Fast Texile
Jest to najważniejsza impreza branży tekstylnej w Europie, na której można poznać najświeższe trendy w modzie i tekstyliach. W jednym miejscu znaleźliśmy największych producentów tkanin i dodatków krawieckich
Wystawcami były firmy z Europy i Azji m.in. z: Włoch, Hiszpanii, Francji, Niemiec, Portugalii, Grecji, Chin, Turcji, Tajwanu, Malezji, Indii. Nie zabrakło również firm polskich.
Opiekunami byli. Beata Pusz i Ewa Jachura
W czwartek 15 listopada br. w naszej szkole odbyło się I SPOTKANIE PRACODAWCÓW BRANŻY PRZEMYSŁU MODY I TEKSTYLIÓWCZĘSTOCHOWY I OKOLIC „COFFEE FASHION”
Spotkanie w atmosferze przytulnej kawiarni, było okazją do spotkania i rozmowy właścicieli firm odzieżowych i włókienniczych z doradcami zawodowymi klas gimnazjalnych ze szkół częstochowskich i powiatu. Tematem rozmów, była kondycja branży przemysłu mody i tekstyliów. Przedstawiciele szkół mogli zweryfikować swoje wyobrażenie na temat tejże branży oraz obejrzeć kilka kolekcji odzieży zaprojektowanej, uszytej i zaprezentowanej przez młodzież uczącą się w zawodzie technik przemysłu mody.
W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele kuratorium oświaty, UM , dziewięciu firm branży przemysłu mody i tekstyliów , doradcy zawodowi oraz przedstawiciele młodzieży z 20 szkół (podstawowych i gimnazjalnych)
Na potwierdzenie faktu, że przemysł mody się rozwija i cały czas potrzebuje ludzi do pracy są firmy, które zgłaszają się do naszej szkoły w poszukiwaniu uczniów i pracowników, nawiązują z nami współpracę
Prezes Zarządu Związku Przedsiębiorców Przemysłu Mody „Lewiatan”
¨ Firma DIAK -
¨ Firma ANCORA
¨ Firma LANTI
¨ Firma ZUKO
¨ Krawiectwo usługowe – Krystyna Ulman
¨ Krawiectwo usługowe - Katarzyna Natkańczyk
¨ Zakłady włókiennicze Polontex
¨ Zakłady włókiennicze Wigolen
Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego !!!
Przewodniczący: Piotr Graczyk - 53 gł.
Zastępca: Natalia Stefańska - 51 gł.
Sekretarz: Mstowska Aleksandra - 25 gł.
Pozostali kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów:
Ogonek Wiktoria - 7
Rosińska Natalia - 2
Polak Angelika - 2
Lukas Zuzanna - 2
Bojarski Wojciech 12
Ciura Patryk - 6
Zadorska Patrycja 22
Strąk Marcel 14
Klingenberg Jakub - 6
Jarczok Patryk - 10.
„RE:YMONTALIA 2017” przeszły już do historii. Niech żałują ci, którzy nie byli. To właśnie dla nich krótkie sprawozdanie z imprezki i super fotki.
Rozpoczęliśmy mini koncertem naszych artystek – absolwentek w składzie : Roksana Będkowska, Weronika Korzeń i Patrycja Czaja, a „przygrywał” nam Michał Dyl. Pełen profesjonalizm, a do tego profesjonalne oświetlenie, nagłośnienie oraz prowadzący Ola Bartosik i Piotr Anzorge, wszystko to sprawiło, że bawiliśmy się wspaniale i bardzo kulturalnie. Niektórzy szczęśliwcy zostali nawet nagrodzeni i między innymi pójdą do kina, na manicure hybrydowy, do fryzjera, na kolację do restauracji, czy też otrzymają swój własny portret wykonany przez Panią Profesor Urszulę Łyko-Katus lub „drobną usługę krawiecką” u Pani Profesor Joanny Przystańskiej. Wszystko to dzięki naszym sponsorom. A oto oni: Rada Rodziców, „Sfera Urody”, Studio Fryzur „Kameleon”, Restauracja „Biały Borek” oraz „Grupa Delicpol”.
Dziękujemy wszystkim za udaną zabawę, a nagrodzonym gratulujemy wygranych.
Samorząd Uczniowski z opiekunem
Rusza drugi nabór uczniów i nauczycieli do projektu pn. „Zawodowa współpraca” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. W jego ramach możecie uczestniczyć w bardzo ciekawych kursach, zajęciach, warsztatach, stażach i wycieczkach. Udział w projekcie jest bezpłatny. Rekrutacja do projektu będzie prowadzona w terminie od 27 września 2017 roku do 11 października 2017 roku. Zapoznajcie się z załącznikami. Dokumenty aplikacyjne można pobrać bezpośrednio w sekretariacie szkoły, ze strony internetowej szkoły lub ze strony internetowej Wnioskodawcy poświęconej funduszom europejskim pod adresem www.fe.czestochowa.pl . Wyniki rekrutacji zostaną wywieszone w gablocie przy sekretariacie . Z wypełnionymi dokumentami należy zgłaszać się do p. Marioli Pydzik szkolnego koordynatora projektu.
STAŻE dla uczestników projektu Zawodowa Współpraca.
Uczniowie chętni do realizacji staży i praktyk w okresie wakacyjnym w ramach projektu \"Zawodowa Współpraca” powinni zgłosić taką chęć bezpośrednio do p. Aleksandry Bożek lub p. Kamili Boczkowskiej za pośrednictwem maila: abozek@czestochowa.um.gov.pl lub kboczkowska@czestochowa.um.gov.pl
Ewentualny kontakt w kwestii jakichkolwiek wątpliwości możliwy jest także telefonicznie pod numerem 34 37 07 324.
Uwaga gimnazjaliści!
Jeśli macie problem z rejestracją w systemie elektronicznego naboru do szkół ponadgimnazjalnych, to chętnie pomożemy . Wystarczy zgłosić się do sekretariatu szkoły w godzinach od 7:30 do 15:30. Serdecznie zapraszamy.
Informacja dla absolwentów przystępujących do egzaminu maturalnego w maju 2017 r.
W związku z obowiązkiem wniesienia opłaty za egzamin maturalny dotyczący części absolwentów, bardzo proszę o zapoznanie się z informacją opublikowaną na stornie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie: informacja o opłatach
W przypadku pytań prosimy o skontaktowanie się z sekretariatem Szkoły.
Jak pewnie wiecie , jedna z naszych uczennic Zuzia Wasilewska, której projekt został zauważony przez Łukasza Jemioła na ostatniej imprezie \"Reymont jest przedsiębiorczy\"została zaproszona przez projektanta na tygodniową praktykę . Oto jakie były jej wrażenia z pobytu w jego pracowni:.
Jaka pierwsza myśl zaświtała Ci w głowie, gdy usłyszałaś , że wygrałaś staż u Jemioła ?
W pierwszym momencie nie uwierzyłam, że to się dzieje
naprawdę. Wszystkie emocje skumulowały się we mnie od szczęścia aż po strach.
Tak naprawdę dopiero następnego dnia zaczęło do mnie docierać, co się
wydarzyło. Zdecydowanie była to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu!
Czego się nauczyłaś ?
Praktyki u Pana Łukasza nauczyły, aby być stanowczym, pewnym
siebie, bardzo odważnym i przede
wszystkim, aby mieć swój własny styl, jeżeli naprawdę chce się coś w życiu
osiągnąć.
Co zrobiło na Tobie największe wrażenie?
Dostałam zadanie od Pana Łukasza - miałam zaprojektować 5 modeli płaszczy, każdy musiał być oczywiście inni. Wspólnie postawiliśmy na trench, jednak, żeby nie był taki oczywisty, razem z panem Łukaszem podrasowaliśmy go. Wrażenie na mnie zrobiła prezentacja to, że Pan Łukasz pokazał mi na manekinie jak bym chciała, aby mój trench wyglądał. Wziął więc manekin, na którym wisiał męski płaszcz i zaczął go układać na różne sposoby, pokazywał różne możliwości, jakie możemy na nim zastosować. Zrozumiałam wtedy, jak wielką rolę w procesie tworzenia odgrywa wyobraźnia, to było bardzo ciekawe doświadczenie
W jakim stopniu przygotowanie szkolne ma zastosowanie w praktyce ?
Uważam, że w szkole program nauczania jest bardzo dobry, ale zbyt obszerny, przez co jest za mało czasu aby skupić się na tym co nas najwięcej kształtuje oraz wpływa na naszą kreatywność, zmusza do myślenia
Jak wpłynęła na Ciebie wizyta w atelier pani Eli, która jest technologiem odzieży, właścicielką firmy obsługującej wielu znanych projektantów?
We wzorcowni u Pani Eli przeprowadziłyśmy rozmowę, która uświadomiła mi przede wszystkim, że aby być dobrym technologiem, trzeba mieć dużą wiedzę na temat konstrukcji, materiałoznawstwa, znać się na maszynach, posiadać odpowiedni sprzęt, ale przede wszystkim bardzo dobrze szyć. Tak, aby potrafić odszyć pierwowzór każdego projektu, ponieważ nie ma rzeczy nie do zrobienia. Pani Ela prowadzi wzorcownię wyższego krawiectwa i współpracuje z wieloma ekskluzywnymi markami, nie tylko z panem Łukaszem i nie tylko z polskimi firmami. Ubrania uszyte w jej pracowni naprawdę robią wrażenie. Pierwszy raz widziałam, aby ubranie było tak idealnie odszyte, każdy szew schowany, bez użycia overlocka. W żadnej sieciówce się z tym nie spotkamy. Te ubrania są sprzedawane w bardzo wysokich cenach, ale ich jakość jest tego warta.
Jakie masz plany na przyszłość ?
Plany na przyszłość… póki co nieokreślone, jeżeli nie studia, to na pewno jakiś kurs odzieżowy, aby doskonalić się w szyciu, ale przede wszystkim dobrze nauczyć się konstrukcji. Na pewno też praca związana z odzieżownictwem, aby nabierać nowych doświadczeń i umiejętności, a później to już zobaczymy, co los przyniesie.
Czy wizyta u Jemioła ma wpływ na twoje zawodowe decyzje ?
Zdecydowanie tak. Był już okres w moim życiu, że myślałam by po zakończeniu szkoły zostawić ten zawód i iść w zupełnie inną stronę. Kiedy jednak dostałam taką szansę w życiu, aby odbyć staż u Pana Łukasza Jemioła, byłabym głupia, gdybym tego nie wykorzystała. Dostałam mnóstwo motywacji i mam nadzieję, że zostanie ona na wiele lat…
Opowiedz parę zdań o wizycie w atelier pani Wójcik, która nie tylko zajmuje się sprzedażą maszyn do szycia, ale również organizacją kursów krawieckich.
Będąc w Warszawie miałam przyjemność odwiedzić pracownię Ultramaszyna, gdzie przeprowadziłam bardzo sympatyczną rozmowę z panią Ewą Wójcik między innymi o szyciu i planach na studia. Jednak wizyta nie była przypadkowa, ponieważ odebrałam tam swoją nagrodę z której ogromnie się cieszę, a mianowicie nową maszynę do szycia Janome Juno E1015 dzięki której w domowym zaciszu mogę tworzyć swoje projekty.
Bardzo dziękuję za rozmowę
Informujemy, że na stronie internetowej MEN: www.reformaedukacji.men.gov.pl znajdują się informacje dotyczące przygotowanej reformy edukacji.
Do pobrania są m.in. projekty ustaw i broszura informacyjna.
ZAPROSZENIE
Dnia 24 listopada 2016 r. (czwartek) o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej Św. Rodziny w Częstochowie zostanie odprawiona Msza Św. w intencji zmarłych nauczycieli i pracowników szkół znajdujących się na terenie parafii archikatedralnej.
Oprawę artystyczną uroczystości przygotują uczniowie naszej szkoły.
Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników szkoły oraz młodzież do udziału we wspólnej modlitwie i Eucharystii.
Proboszcz Parafii p.w. Św. Rodziny
Dyrekcja Zespołu Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W. S. Reymonta
17 listopada byliśmy na
Międzynarodowych Targach Tekstylnych Fast Textile 2016 w Ptak Warsaw Expo.
W dniach 17-19 listopada w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą odbyły się Międzynarodowe Targi Tekstylne Fast Textile. To wyjątkowe święto branży tekstylnej wyznacza przyszłe trendy obejmujące swoim zasięgiem Europę Środkową.
Udział w Targach to świetna okazja, aby poznać trendy – wzory, kolorystkę, struktury i surowce na sezon wiosna/lato 2017 oraz dowiedzieć się o najnowszych technologiach wykorzystywanych w branży.
III edycja Targów Tekstylnych to aż 350 firm z całego świata! Swój udział zapowiedzieli już producenci i importerzy z Polski, Włoch, Francji, Turcji, Chin, Indii, Bangladeszu, Tajwanu, Portugalii, Danii, Niemiec, Czech, Słowacji, Uzbekistanu, Grecji, Holandii, Białorusi, Estonii, Nigerii, Ukrainy i Wielkiej Brytanii.
Przestrzeń III edycji Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile podzielona zostanie na 7 stref branżowych: tkaniny, dzianiny, dodatki/akcesoria, maszyny, przędza, usługi i pawilony międzynarodowe. Podczas wydarzenia odbywać się będzie też Forum Tekstylne, gdzie zaplanowano liczne wykłady, szkolenia i prelekcje. Daje to doskonałą możliwość udziału w panelach dyskusyjnych i wymiany doświadczeń z zakresu prowadzonych działalności.
Dzisiaj w RE:ymoncie gościliśmy wysokiej klasy wizażystkę i kosmetolog panią Aleksandrę Bogubowicz, właścicielkę kliniki urody i gabinetu kosmetologicznego przy ulicy Dekabrystów 31/33.
Zgromadzonej w sali gimnastycznej młodzieży pokazano slajdy na temat trendów w kosmetyce kolorowej na aktualny sezon. Na jednej z uczennic pani Bogubowicz wykonała makijaż, podkreślając cechy i kolorystykę urody modelki. Omawiała sposoby konturowania twarzy ze względu na ich kształty i proporcje, posługując się planszami dydaktycznymi.
Jak bardzo warsztaty wizażu były potrzebne i oczekiwane świadczyły długie prywatne rozmowy uczennic z panią Bogubowicz po zakończeniu pokazu.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego już w najbliższy poniedziałek i wtorek. A oto kandydaci:
Wiktoria Grochowina 1 AC
Aleksandra Mstowska 1 B
Dominika Trzeszkowska 1 D
Dominika Fikier 1 aw
Karina Prysak 2 AC
Michał Olszowy 2 BD
Wojciech Banaś 2 BD
Joanna Dejewska 2 a
Sylwia Bryła 3 AC
Mateusz Przepióra 3 AC
Paulina Nowak 3 B26 września
:) EUROPEJSKIM DNIEM JĘZYKÓW OBCYCH :)
LUBISZ SIĘ BAWIĆ ?!
WEŹ UDZIAŁ W PODCHODACH JĘZYKOWYCH :))
TRWAJĄCYCH OD WTORKU 27.09.2016
DO PIĄTKU 30.09.2016
UWAGA !!! KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW !!!
W tym tygodniu we
wtorek, środę i czwartek na dużej przerwie w świetlicy odbędzie się
kiermasz używanych podręczników. Każdy może przynieść swoje książki, ale
upewnijcie się, czy nie będą Wam już potrzebne.
Samorząd Uczniowski
Wycieczka do Warszawy!
Na przełomie września i października odbędzie się wycieczka do Warszawy. W programie zwiedzanie m.in.:
- Muzeum Powstania Warszawskiego,
- Centrum Nauki Kopernik,
- spacer po Starówce.
Koszt wycieczki to około 80zł. Więcej informacji u p. Joanny Kubali i p. Roberta Młyńczaka.
Informacja dla przystępujących do poprawkowego egzaminu maturalnego w maju 2016 r.
Drodzy absolwenci!
W związku z obowiązkiem wniesienia opłaty za poprawkowy egzamin maturalny w maju 2016 r., informujemy, że instrukcja dotycząca sposobu wnoszenia opłat, numer konta OKE i zaświadczenie o wniesieniu opłaty, przesyłane przez zdającego do OKE jest dostępna na stornie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie: www.oke.jaworzno.pl oraz poniżej.
W razie pytań prosimy o kontakt z sekretariatem Szkoły.
Efekty szkolnego konkursu \"Era Tapicera\". Nagrody ufundowała firma \"Press Mebel\".
I miejsce – Menkarski Michał – plakat do druku / nagroda – tablet graficzny do rysowania Wyróżnienie – Adamek Angelika – plakat dla firmy / nagroda – pendrive Wyróżnienie – Lach Angelika – wkładka do ulotki / nagroda – pendrive
Pozostałe wyróżnienia: Kania Marta, Brożyńska Justyna, Pytlarz Monika, Szecówka Marta / nagroda – dyplomy
Terminy badań lekarskich dla uczniów klas pierwszych Technikum Nr 7 w Zespole Szkół im. W. S. Reymonta w Częstochowie:
25 sierpnia 2015 r. – wtorek:
8.00 – 9.00: technik technologii odzieży (od 1 września technik przemysłu mody)
9.00 – 11.00: technik usług fryzjerskich
31 sierpnia 2015 r. – poniedziałek:
15.00 – 17.00: technik organizacji reklamy + technik cyfrowych procesów graficznych
Dyrektora Zespołu Szkół im. W. S. Reymonta w Częstochowie
z dnia 01-06-2015 r.
w sprawie powołania komisji konkursowej w celu wyłonienia w drodze konkursu pracowników na wolne stanowiska pracy
W związku z przejściem na emeryturę samodzielnego referenta ds. obsługi kancelaryjnej z dniem 01 lipca 2015 r. oraz samodzielnego referenta ds. uczniów z dniem 1 września 2015 r. w celu wyłonienia w drodze konkursu pracowników na wolne stanowiska pracy powołuję komisję konkursową w składzie:
Wicedyrektor Elżbieta Foltyńska-Nowak – przewodnicząca komisji
Społeczny Inspektor Pracy Anna Mermer – członek komisji
Główny Księgowy Agata Pluta – członek komisji.
Zobowiązuję członków komisji do działania zgodnie z procedurą konkursową zatrudnienia na wolne stanowisko pracy przytoczoną poniżej.
PROCEDURA KONKURSOWA ZATRUDNIENIA NA WOLNE STANOWISKA PRACY:
· Samodzielnego referenta ds. uczniowskich
· Samodzielnego referenta ds. obsługi kancelaryjnej
1. Dyrektor Zespołu Szkół im. W. S. Reymonta w Częstochowie z siedzibą ul. Krakowska 80 f , 42-200 Częstochowa drogą zarządzenia powołuje komisję konkursową, w której skład wchodzą:
wicedyrektor szkoły, społeczny inspektor pracy, pracownik administracji.
2. Wyznaczony przez dyrektora szkoły członek komisji opracowuje tekst ogłoszenia konkursu, który zostaje opublikowany na stronie internetowej szkoły oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.
Ogłoszenie zawiera:
3. Komisja dokonuje przeglądu złożonych ofert pod względem formalnym i merytorycznym, wybiera nie więcej niż 3 kandydatów, którzy uzyskali najwyższą ocenę komisji konkursowej do zarekomendowania Dyrektorowi, powiadamia wszystkich kandydatów o wyniku wstępnej kwalifikacji na podstawie złożonych dokumentów i osoby wybrane o terminie rozmowy kwalifikacyjnej z dyrektorem szkoły.
4. Dyrektor w obecności jednego członka komisji przeprowadza ostateczną rozmowę ze wskazanymi kandydatami i decyduje o zatrudnieniu spośród osób rekomendowanych mu przez komisję oraz ustala warunki zatrudnienia.
5. W przypadku nie rozstrzygnięcia konkursu z uwagi na brak ofert spełniających wymogi określone w ogłoszeniu, postępowanie konkursowe przeprowadza się ponownie.
6. O wynikach konkursu są powiadomieni wszyscy kandydaci. Wyniki zostają opublikowane na stronie internetowej szkoły oraz w Biuletynie Informacji Publicznej na okres 14 dni..
7. Z przeprowadzonego naboru kandydatów na wolne stanowisko pracy sporządza się protokół.
Wyniki Powiatowego konkursu projektów „Motywy przyrodnicze w ubiorze. Edycja VI 2014/2015 – Zwierzęce motywy secesji na T- shirtach”
Uwaga: Konkurs umieszczony jest w „Bazie konkursów wiedzy oraz zawodów sportowych i artystycznych dla gimnazjów” (poz. 903) sporządzonej przez Kuratorium Oświaty w Katowicach.
W konkursie wzięli udział uczniowie z 13 szkół: 10 gimnazjalnych i 3 ponadgimnazjalnych.
Prace oceniano w dwóch kategoriach:
- projekt na T-shircie (36 prac)
- projekt na papierze (39 prac).
W kategorii „Projekt na T-shircie” nagrodzono następujące prace:
I miejsce: Kinga Modlińska, Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Częstochowie, opiekun Beata Pusz
II miejsce: Tomasz Kott, Prywatne Gimnazjum Lingwistyczne, opiekun Anita Zientara
III miejsce: Karolina Szykuła, Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach, opiekun Danuta Kasparek
III miejsce: Joanna Pikor, Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Częstochowie, opiekun Lidia Skrzypczak
Wyróżnienie: Wiktoria Juszczyk, Gimnazjum nr 3 im. Armii Krajowej w Częstochowie, opiekun Elżbieta Skwara
Wyróżnienie: Kamila Syguda, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kłobucku, opiekunowie Izabela Śledziona i Anna Jakubczak
Wyróżnienie: Katarzyna Styś, Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Częstochowie, opiekun Beata Pusz
Wyróżnienie: Julia Kuśmierek, Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Częstochowie, opiekun Anna Ujma - Lubaszka
Wyróżnienie: Izabela Klajn, Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Częstochowie, opiekun Lidia Skrzypczak
W kategorii „Projekt na papierze” nagrodzono następujące prace:
I miejsce: Katarzyna Bucka, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kłobucku, opiekunowie Izabela Śledziona i Anna Jakubczak
II miejsce: Wiktoria Mielczarek, Gimnazjum nr 2 im. Pokolenia Kolumbów w Częstochowie, opiekun Henryka Wuczyńska
III miejsce: Kamila Podsiedlik, Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Częstochowie, opiekun Lidia Skrzypczak
Wyróżnienie: Marta Jakubczak, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kłobucku, opiekunowie Izabela Śledziona i Anna Jakubczak
Wyróżnienie: Katarzyna Lis, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kłobucku, opiekunowie Izabela Śledziona i Anna Jakubczak
Wyróżnienie: Natalia Kozłowska, Gimnazjum nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kazimierza Wielkiego Częstochowie, opiekun Anna Langier
Wyróżnienie: Dominika Rak, Gimnazjum nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kazimierza Wielkiego Częstochowie, opiekun Anna Langier
Wyróżnienie: Kornelia Zębik, Gimnazjum nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kazimierza Wielkiego Częstochowie, opiekun Anna Langier
Organizatorzy i komisja oceniająca prace konkursowe składają podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu i opiekunom prac.
Gratulujemy zwycięzcom!
Zwycięzców i ich opiekunów zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród w dniu 17 czerwca 2015 r. o godz. 1300 w Zespole Szkół im. W.S. Reymonta w Częstochowie, ul. Krakowska 80.
Zachęcamy do udziału w następnej edycji konkursu w roku szkolnym 2015/2016.
W XV OGÓLNOPOLSKIM SEMINARIUM STUDENCKIM TEXTIL 2015 \" ŚLADAMI MODY W UCZNIOWSKIE PROGI\"
ZAJĘLIŚMY :
1 MIEJSCE W KATEGORII EKSPOZYCJA MODELOWA PREZENTOWANA STACJONARNIE P.T.\"MODA ULICY\"
ORAZ
1 MIEJSCE W KATEGORII PREZENTACJA KOLEKCJI WYROBÓW ODZIEŻOWYCH NA MODELKACH - KOLEKCJA ZATYTUŁOWANA \"SZAROŚĆ JEST PODSZEWKĄ ŚWIATA\" <cyt. z OLGI TOKARCZUK \"Księgi Jakubowe(...)\">.
W DNIU 21 XI 2014R.ODBYŁY SIĘ W NASZEJ SZKOLE WARSZTATY Z RYSUNKU ŻURNALOWEGO, W KTÓRYCH WZIĘLI UDZIAŁ UCZNIOWIE Z KLAS:1A, 2A, 2C, 3A, 4A, 4B. ZAJĘCIA PROWADZONE BYŁY PRZEZ WYKŁADOWCĘ WYŻSZEJ UCZELNI TECHNICZNEJ W KATOWICACH,PANA PROFESORA ERNESTA ZAWADĘ.UCZNIOWIE , WSPÓLNIE Z WYKŁADOWCĄ, ANALIZOWALI KANONY PROPORCJI SYLWETKI LUDZKIEJ NA PRZESTRZENI DZIEJÓW, A TAKŻE SCHEMAT FIGURY CZŁOWIEKA SŁUŻĄCY PRZEDSTAWIENIU POSTACI W RUCHU.DRUGA CZĘŚĆ WARSZTATÓW POLEGAŁA NA PRZEDSTAWIENIUW KOLORZE SYLWETKI ŻURNALOWEJ NA FORMACIE A3.Z WSZYSTKICH POWSTAŁYCH PRAC WYBRANO SZEŚĆ NAJLEPSZYCH – WAŻNE BYŁY PROPORCJE I STYLIZACJA SYLWETKI DYNAMICZNEJ,A TAKŻE PROJEKT MODELU ODZIEŻOWEGO I SPOSÓB JEGO PRZEDSTAWIENIA.AUTORZY NAJLEPSZYCH PRAC ZOSTALI OBDAROWANI FIRMOWYMI FILIŻANKAMI Z LOGO WYŻSZEJ SZKOŁY TECHNICZNEJ.WSZYSTKIE PRACE ZOSTANĄ POKAZANE NA WYSTAWIE W NASZEJ SZKOLE, A NAJLEPSZE ,TAKŻE NA STRONIE INTERNETOWEJ WST W KATOWICACH.3 GRUDNIA NASI UCZNIOWIE ZWIEDZĄ KATOWICKĄ UCZELNIĘI WEZMĄ UDZIAŁ W PODOBNYCH WARSZTATACH ORAZ ZAJĘCIACH Z WZORNICTWA I PROJEKTOWANIA.
Projekt pn. „Praktyka czyni mistrza”
jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
INFORMACJA WYNIKACH UZUPEŁNIAJĄCEGO NABORU UCZESTNIKÓW/UCZESTNICZEK DO UDZIAŁU W PROJEKCIE
PN. „PRAKTYKA CZYNI MISTRZA”
Niniejszym
ogłasza się wyniki uzupełniającego naboru uczestników/uczestniczek
do udziału w projekcie pn. „Praktyka czyni mistrza” współfinansowanym przez
Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program
Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w
regionach, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa
zawodowego.
W wyniku uzupełniającej procedury rekrutacyjnej do projektu zakwalifikowano następujących/-e uczestników/-czki:
W Zespole Szkół im. W.S. Reymonta w Częstochowie:
MODUŁ REKLAMA:
1. Adrian Ciężki
2. Rafał Dawidowski
3. Karol Duda (lista rezerwowa)
Projekt pn. „Praktyka czyni mistrza”
jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Ed.042.5.2014 Częstochowa, 02.09.2014 r.
OGŁOSZENIE O
UZUPEŁNIAJĄCEJ REKRUTACJI UCZESTNIKÓW/UCZESTNICZEK
DO UDZIAŁU W PROJEKCIE PN. „PRAKTYKA CZYNI MISTRZA”
Ogłasza się uzupełniający nabór uczestników/uczestniczek do udziału w projekcie pn. „Praktyka czyni mistrza” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Projekt zakłada udzielenie wsparcia uczniom/uczennicom klas I-III Zespołu Szkół Technicznych (ZST) na kierunku Dekarz oraz Zespołu Szkół im. W.S. Reymonta (ZSR) na kierunku Technik organizacji reklamy.
Dla uczestników/-czek zrekrutowanych w wyniku rekrutacji uzupełniającej projekt przewiduje następujące formy wsparcia:
1. w Zespole Szkół im. W.S. Reymonta – profil REKLAMA
· Indywidualne doradztwo zawodowe – 2h
· Kurs branżowego języka angielskiego – 30h
· Kurs zaawansowanej grafiki komputerowej – 104h
· Kurs aplikacji folii reklamowych – 16h
·
Kurs planowania i
zarządzania wydarzeniami artystycznymi, szkoleniami
i eventami – 16h
· Kurs fotografii reklamowej – 60h
· Wizyta studyjna w Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi
· Praktyki zawodowe w drukarni Garmond
2. w Zespole Szkół im. W.S. Reymonta – profil FILM
· Indywidualne doradztwo zawodowe – 2h
· Kurs branżowego języka angielskiego – 30h
· Kurs obsługi programu do montażu video i obróbki dźwięku – 14h
· Wizyta studyjna w Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi
· Praktyki zawodowe w Studio Filmowym Kadrzapis
3. w Zespole Szkół Technicznych /nie dotyczy/
Rekrutacja do Projektu prowadzona będzie w terminie od 3 do 10 września 2014 r. Dokumenty aplikacyjne będą przyjmowane przez Koordynatorki Szkolne z placówek biorących udział w Projekcie, tj.:
1. Zespół Szkół Technicznych, ul. al. Jana Pawła II 126/130 – Pani Małgorzata Rajca;
2. Zespół Szkół im. W.S. Reymonta, ul. Krakowska 80 F – Pani Katarzyna Nawrocka.
Dokumenty aplikacyjne można pobrać bezpośrednio u Koordynatorek Szkolnych a także na stronie internetowej Wnioskodawcy poświęconej funduszom europejskim w zakładce projektowej „Praktyka czyni mistrza” (www.fe.czestochowa.pl).
Udział
w Projekcie jest bezpłatny. Uczniowie/uczennice, którzy/re zgłoszą chęć
uczestnictwa i zostaną zakwalifikowani/e do Projektu, będą uczestniczyć
w przewidzianych w projekcie formach wsparcia, które odbywać się będą
w okresie od września 2014 r. do czerwca
2015 r.
Przewidywany termin ogłoszenia wyników ustala się na nie później niż 18 września 2014 r. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej Wnioskodawcy poświęconej funduszom europejskim oraz tablicach informacyjnych Szkół biorących udział w projekcie.
Uczniowie z Reymonta aktywnie włączyli się w akcję pomocy w zbiórce pieniędzy na leczenie Juli Janik. Fundacja HISTORIA I KULTURA, reprezentowana przez pana Waldemara Michalskiego, przekazała na ten cel książki Zygmunta Staszczyka „Muniek” i Jana Nowickiego „Mężczyzna i one”. Książki będzie można zakupić w czasie imprezy „Reymont jest przedsiębiorczy”, a obaj autorzy będą je dla Państwa podpisywali. Dochód ze sprzedaży książek zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Julii Janik.
współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
LISTA PODSTAWOWA UCZNIÓW/UCZENNIC ZAKWALIFIKOWANYCH DO UDZIAŁU W
PROJEKCIE PN. „PRAKTYKA CZYNI MISTRZA”
L.p. |
Imię i nazwisko* |
Punktacja |
1. |
Adamek Angelika |
9 |
2. |
Całus Kamila |
13 |
3. |
Czaja Patrycja |
10 |
4. |
Dyl Michał |
11 |
5. |
Haber Ata |
11 |
6. |
Jeziak Sławomir |
10 |
7. | Kania Marta | 10,5 |
8. |
Kawacz Anna |
13 |
9. |
Knapczyk Patryk |
10 |
10. |
Konopa Norbert |
9,5 |
11. |
Kudala Tomasz |
12 |
12. |
Kulejewska Daria |
11 |
13. |
Lach Angelika |
12,5 |
14. |
Lewicka Paulina |
13 |
15. |
Niedostatkiewicz Paulina |
11 |
16. |
Paśnicka Martyna |
10,5 |
17. |
Pawlik Dawid | 11 |
18. |
Pędziwiatr Paulina | 12 |
19. |
Stefanova Shanet |
12 |
20. |
Wolak Grzegorz | 9 |
|
|
LISTA
UCZNIÓW/UCZENNIC ZAKWALIFIKOWANYCH DO POSZCZEGÓLNYCH FORM WSPARCIA**
1. Moduł REKLAMA
L.p. |
Imię i nazwisko* |
Punktacja |
1. |
Całus Kamila |
13 |
2. |
Dyl Michał |
11 |
3. | Kania Marta | 10,5 |
4. |
Kawacz Anna |
13 |
5. |
Kudala Tomasz |
12 |
6. |
Kulejewska Daria |
11 |
7. |
Lach Angelika |
12,5 |
8. |
Lewicka Paulina |
13 |
9. |
Niedostatkiewicz Paulina |
11 |
10.
|
Pawlik Dawid |
11 |
11. |
Pędziwiatr Paulina |
12 |
12. |
Stefanova Shanet |
12 |
|
|
2. Moduł FILM
L.p. |
Imię i nazwisko* |
Punktacja |
1. |
Adamek Angelika |
9 |
2. |
Czaja Patrycja |
10 |
3. |
Haber Ata |
11 |
4. |
Jeziak Sławomir |
10 |
5. |
Knapczyk Patryk |
10 |
6. |
Konopa Norbert |
9,5 |
7. |
Paśnicka Martyna |
10,5 |
8. |
Wolak Grzegorz |
9 |
Wyróżnienie dla Agaty
Agata Szyda z klasy I B otrzymała wyróżnienie w Regionalnym Konkursie Fotografii Przyrodniczej „NATURA 2000 I CZŁOWIEK = ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ” zorganizowanym przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Katowicach.
Celem Konkursu adresowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów uczelni wyższych województwa śląskiego było przedstawienie współistnienia człowieka i przyrody na obszarach Natura 2000, znajdujących się w województwie śląskim.
W uzasadnieniu przyznania Agacie wyróżnienia za zdjęcie „Na rozstaju dróg”, czytamy: „Praca wyróżniona za zgodność z tematem, czytelny przekaz oraz przedstawienie działalności człowieka polegającej na nieinwazyjnym czerpaniu z walorów obszaru Natura 2000”.
Serdecznie gratulujemy Agacie sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć w dziedzinie fotografii.
Nagrodzone i wyróżnione w konkursie fotografie oraz relację z uroczystości wręczenia nagród można zobaczyć tutaj i tutaj.
Projekt pn. „Wspomaganie na piątkę”
jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
INFORMACJA O NABORZE DO W PROJEKTU
PN. „Wspomaganie na piątkę”
Ogłasza się nabór do projektu pn. „Wspomaganie na piątkę” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet III. Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5. Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół.Celem głównym Projektu jest podniesienie jakości funkcjonowania systemu doskonalenia nauczycieli w mieście Częstochowa poprzez stworzenie Rocznych Planów Wspomagania spójnych z rozwojem szkół / przedszkoli (SZ/P) w obszarach wymagających szczególnego wsparcia do 30.06.2015 r.
Projekt przewiduje następujące formy wsparcia:
1. W ramach Projektu Sz/P/D/N mogą korzystać z następujących form wsparcia:
a) Rocznych Planów Wspomagania realizowanych w oparciu o oferty doskonalenia; W roku szkolnym 2013/2014 i 2014/2015 zostaną wdrożone Roczne plany wspomagania (RPW) – po 1 w 56 szkołach/przedszkolach (SZ/P). Każda SZ/P będzie wdrażała po 1 RPW w danym roku szkolnym
b) sieci współpracy i samokształcenia. W skład sieci wchodzi zespół liczący ok. 20-25 nauczycieli z różnych szkół/przedszkoli, którzy w zorganizowany sposób współpracują ze sobą, szczególnie w zakresie rozwiązywania problemów i dzielenia się doświadczeniem. Członkowie sieci spotkają się 3-5 razy w roku szkolnym, w odstępach około 2-miesięcznych. Między spotkaniami pracują na platformie internetowej udostępnionej przez ORE (forum wymiany doświadczeń, materiały samokształceniowe, forum dyskusyjne). Pracami sieci kieruje koordynator sieci współpracy i samokształcenia..
Rekrutacja do Projektu prowadzona będzie w terminie od 8 listopada
do 25 listopada 2013 r. zgodnie z Regulaminem rekrutacji.
Kompletne dokumenty rekrutacyjne powinny zostać zebrane w danej szkole i
dostarczone przez Dyrektora szkoły/przedszkola do Koordynatora Projektu
w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, pok. 305.
Dokumenty rekrutacyjne można bezpośrednio pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta Częstochowy poświęconej funduszom europejskim ( http://www.fe.czestochowa.pl ), stronie internetowej Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych oraz Samorządowego Ośrodka Doskonalenia oraz na stronach wszystkich szkół i przedszkoli podlegających pod Gminę Miasto Częstochowa oraz w siedzibie Beneficjenta u Koordynatora projektu w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, pok. 305.
Przewidywany termin ogłoszenia wyników ustala się na nie później niż 13 grudnia 2013 r. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej Urzędu Miasta Częstochowy poświęconej funduszom europejskim ( http://www.fe.czestochowa.pl ) , stronie internetowej Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych oraz Samorządowego Ośrodka Doskonalenia jak również na stronach i tablicach ogłoszeń wszystkich szkół i przedszkoli biorących udział w projekcie podlegających pod powiat Miasto Częstochowa .
Załączniki:INFORMACJA O NABORZE
UCZESTNIKÓW/UCZESTNICZEK
DO UDZIAŁU W PROJEKCIE
PN. „AKADEMIA MŁODEGO
ZAWODOWCA”
Lista zakwalifikowanych uczniów/uczennic
Ogłasza się nabór uczestników/uczestniczek do udziału w projekcie pn. „Akademia młodego zawodowca” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Projekt skierowany jest do uczniów klas I-IV w 13 ZSZ w Częstochowie w tym 1 ZSZ Specjalnych w wieku 16-19 lat z wykształceniem gimnazjalnym, nieaktywnych zawodowo, uczących się dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Częstochowa.
Projekt przewiduje następujące formy wsparcia:
I. Zwiększenie dostępu do profesjonalnego doradztwa zawodowego
1. Doradztwo zawodowe grupowe dla ZSA, ZSP, ZSR, ZSTiO, ZSK, ZSE, ZSG, ZSME, ZSSB, ZST, TZN, ZSZS – przewidywana minimalna liczba uczestników/uczestniczek 1165 (238 K)
2. Doradztwo zawodowe indywidualne dla ZSA, ZSP, ZSR, ZSTiO, ZSK, ZSE, ZSG, ZSME, ZSSB, ZST, TZN, ZSZS – przewidywana minimalna liczba uczestników/uczestniczek 50%
II. Wzrost teoretycznych i praktycznych kompetencji zawodowych dla:
1. Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta
a) Zajęcia z branżowego języka angielskiego - 30h/gr.
b) Zajęcia z branżowego języka francuskiego - 30h/gr.
c) Zajęcia zawodowe dla Technika technologii odzieży - 30h/gr.
d) Zajęcia zawodowe - modeling warsztaty technologii odzieży - 30h/gr.
e) Kursy:
- obsługi programu Adobe Photoshop - 12h/gr.
- szycia i technik haute couture - 15h/gr.
- fotografii Mody - 20h/gr.
- projektowania i konstrukcji bielizny- 25h/gr.
- rysunku żurnalowego- 30h/gr.
f) Praktyki ok. 25 ucz.
Rekrutacja do Projektu prowadzona będzie w terminie od 8 listopada do 23 listopada 2013 r. Dokumenty aplikacyjne do czasu wyłonienia w postępowaniu przetargowym Koordynatorów Szkolnych będą przyjmowane przez nauczycieli z placówek biorących udział w Projekcie, tj.
1) Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta - Pani Mariola Pydzik
Dokumenty aplikacyjne można pobrać bezpośrednio u Koordynatorów Szkolnych a także na stronie internetowej Wnioskodawcy poświęconej funduszom europejskim w zakładce projektowej „Akademia młodego zawodowca” (www.fe.czestochowa.pl).
Udział w Projekcie jest bezpłatny. Uczniowie/uczennice, którzy/re zgłoszą chęć uczestnictwa i zostaną zakwalifikowani/e do Projektu, będą uczestniczyć w przewidzianych w projekcie formach wsparcia, które odbywać się będą w okresie od stycznia 2014 r. do czerwca 2015 r.
Przewidywany termin ogłoszenia wyników ustala się na nie później niż 7 grudnia 2013 r. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej Wnioskodawcy poświęconej funduszom europejskim oraz tablicach informacyjnych Szkół biorących udział w projekcie.
współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Ed.042.47.2013 Częstochowa, 31.10.2013 r.
INFORMACJA O NABORZE
UCZESTNIKÓW/UCZESTNICZEK
DO UDZIAŁU W PROJEKCIE PN. „Praktyka czyni mistrza”
Ogłasza się nabór uczestników/uczestniczek do udziału w projekcie pn. „Praktyka czyni mistrza” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Projekt zakłada udzielenie wsparcia uczniom/uczennicom klas I-III Zespołu Szkół Technicznych (ZST) na kierunku Dekarz oraz Zespołu Szkół im. W.S. Reymonta (ZSR) na kierunku Technik organizacji reklamy.
Projekt przewiduje następujące formy wsparcia:
1. w Zespole Szkół im. W.S. Reymonta – profil REKLAMA
· Trening autoprezentacji – 6h
· Indywidualne doradztwo zawodowe – 4h
· Kurs branżowego języka angielskiego – 30h
· Zajęcia z projektowania reklamy zewnętrznej – 30h
· Kurs zaawansowanej grafiki komputerowej – 128h
· Kurs aplikacji folii reklamowych – 16h
· Kurs planowania i zarządzania wydarzeniami artystycznymi, szkoleniami i eventami – 16h
· Kurs fotografii reklamowej – 60h
· Wizyta studyjna w Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi
· Praktyki zawodowe w drukarni Garmond - 160h
2. w Zespole Szkół im. W.S. Reymonta – profil FILM
· Trening autoprezentacji – 6h
· Indywidualne doradztwo zawodowe – 4h
· Kurs branżowego języka angielskiego – 30h
· Zajęcia z zakresu opracowywania scenariusza i scenopisu formy filmowej – 30h
· Kurs obsługi programu do montażu video i obróbki dźwięku – 32h
· Wizyta studyjna w Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi
· Praktyki zawodowe w Studio Filmowym Kadrzapis
3. w Zespole Szkół Technicznych
· Trening autoprezentacji – 6h
· Indywidualne doradztwo zawodowe – 4h
· Kurs branżowego języka angielskiego – 30h
· Zajęcia z kosztorysowania – 15H
· Zajęcia „montaż systemów solarnych” - 15h
· Zajęcia „prace wysokościowe” - 20h
· Kurs alpinistyki przemysłowej w Ujściu – 5 dni
· Warsztaty alpinistyki przemysłowej w Olsztynie – 6 jednodniowych wyjazdów
Rekrutacja do Projektu prowadzona będzie w terminie od 31 października do 15 listopada 2013 r. Dokumenty aplikacyjne będą przyjmowane przez Koordynatorki Szkolne z placówek biorących udział w Projekcie, tj.:
1. Zespół Szkół Technicznych, ul. al. Jana Pawła II 126/130 – Pani Małgorzata Rajca;
2. Zespół Szkół im. W.S. Reymonta, ul. Krakowska 80 F – Pani Katarzyna Nawrocka.
Dokumenty aplikacyjne można pobrać bezpośrednio u Koordynatorek Szkolnych a także na stronie internetowej Wnioskodawcy poświęconej funduszom europejskim w zakładce projektowej „Praktyka czyni mistrza” (www.fe.czestochowa.pl).
Udział w Projekcie jest bezpłatny. Uczniowie/uczennice, którzy/re zgłoszą chęć uczestnictwa i zostaną zakwalifikowani/e do Projektu, będą uczestniczyć w przewidzianych w projekcie formach wsparcia, które odbywać się będą w okresie od grudnia 2013 r. do czerwca 2015 r.
Przewidywany termin ogłoszenia wyników ustala się na nie później niż 30 listopada 2013 r. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej Wnioskodawcy poświęconej funduszom europejskim oraz tablicach informacyjnych Szkół biorących udział w projekcie.
Do rywalizacji stanąć może każdy, kto ma pasję i umiejętności, potrzebne do zaprojektowania i uszycia stroju inspirowanego epoką Młodej Polski. Pierwszy etap konkursu potrwa do 22 października br. i polega na przygotowaniu projektu stroju.
Twórcy 50 najciekawszych koncepcji zostaną zaproszeni do kolejnego etapu, jakim jest uszycie kreacji według własnego pomysłu i przedstawienie go podczas osobistego spotkania z jury. Następnie jurorzy wyłonią 30 strojów, które autorzy będą mogli zaprezentować w trakcie wielkiego pokazu na Uroczystej Gali Otwarcia Galerii Bronowice. Zwycięzca konkursu zostanie wyłoniony podczas pokazu i otrzyma nagrodę główną w wysokości 10 tys. zł.
Projekty, wraz z opisem stroju, próbkami i opisem materiałów oraz wypełnionym formularzem zgłoszeniowym i oświadczeniem należy przesyłać do dnia 22 października lub dostarczać osobiście na adres: Open Media, ul. Obozowa 42a/2, 30-383 Kraków, z dopiskiem: Galeria Bronowice.
Organizatorem konkursu jest Galeria Bronowice, współorganizatorem (nadzór artystyczny) krakowska Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru. szczegółowe informacje znajdziecie tutajMamy do wykonania aż cztery sesje zdjęciowe. Dajemy szansę wszystkim naszym uczniom, którzy chcą wziąć udział w atrakcyjnym, ale i odpowiedzialnym zadaniu. Każda z sesji ma już gotową koncepcję (na szkolnej stronie w aktualnościach), a Waszym zadaniem będzie opracowanie pomysłu na jej stylizację, zaproponowanie planów zdjęciowych i wyreżyserowanie poszczególnych ujęć zdjęciowych. Wasze propozycje ocenią panie Urszula łyko-Katus, Anna Ujma-Lubaszka, Małgorzata Jung, Katarzyna Drążek-Pasternak, panowie Radosław Domański, Marcin Wieczorek i ja w swej skromnej osobie. Z Waszych propozycji wybierzemy po jednej do zrealizowania. A zatem zbierajcie 3-4-osobową ekipę (fotograf, stylista, szef planu zdjęciowego), opracujcie koncepcję i przysyłajcie do 20 maja br. wg wzoru na adres: szkola@reymont.czestochowa.pl
1. FUTURO CZY RETRO?
WYKORZYSTANIE: Firma Karen Styl http://karen-styl.com/ zamówiła u nas zdjęcia próbne swojej kolekcji aby przekonać się na co nas stać.
KONCEPCJA ARTYSTYCZNA: zdjęcia kolor lub sephia, sesja w otoczeniu nowoczesnego biurowca ( wewnątrz i na zewnątrz), modelki jako pracownice biurowe. Do nowoczesnej scenerii wprowadzenie jednego, ale wyraźnego elementu retro np. stary telefon, ręczne liczydło, bicykl, monokl, itp. w celu uzyskania mocnego kontrastu sytuacyjnego.
2. Sesja „WENECKIE PŁOMIENIE”
WYKORZYSTANIE: utrwalenie kolekcji „Anielski dotyk”, zaproponowanie fotografii reklamowej sklepom ze świecami
KONCEPCJA ARTYSTYCZNA: zdjęcia w kolorze, na czarnym tle w otoczeniu świec różnej wielkości i kształtu, modelki w sukienkach z kolekcji, model na czarno w masce z karnawału weneckiego (patrz Internet), zdjęcia par modela z modelką wyrażające wzajemną fascynację, miłość, intymność .
3. Sesja „ŁASUCHY”
WYKORZYSTANIE: remontowany korytarz przy salach gimnastycznych, duże fotogramy 120 x 90 na podświetlanych ścianach
KONCEPCJA ARTYSTYCZNA: konwencja czarno-biała, kilka zdjęć całych postaci, kilka ujęć ¾ przedstawiających dziewczyny kosztujące słodkie smakołyki (ciastka, lody, cukierki, desery, itp.) Strój i fryzura dowolne, ale w jednym stylu dla całej sesji.
4. Sesja „PODWIECZOREK W LESIE”
WYKORZYSTANIE: dokumentacja kolekcji o tym samym tytule klasy maturalnej technikum odzieżowego, wystrój świetlicy – zdjęcia 90 x 60
KONCEPCJA ARTYSTYCZNA: zdjęcia
kolorowe, w scenerii lasu, kolorystyka otoczenia ma nawiązywać do kolorystyki
danego modelu, wskazane użycie rekwizytów sugerujących sytuację podwieczorku. formularz.doc