W piątek 23 listopada br.  w naszej szkole odbyło się  już  II SPOTKANIE  Pracodawców Przemysłu Mody, Tekstyliów i Branż Pokrewnych. „COFFEE FASHION”

Spotkanie w  atmosferze przytulnej kawiarni, było okazją do spotkania i rozmowy  właścicieli firm odzieżowych, z doradcami zawodowymi klas gimnazjalnych ze szkół częstochowskich i powiatu.  Tematem rozmów, była kondycja firm: „Diak”, „Presmebel”, „Nife”, „Lanti”, „Polontex”; „Miedziński Grupa Kapitałowa Sp. z o.o.”

 Przedstawiciele szkół mogli  zweryfikować swoje  wyobrażenie  na temat tych branż oraz obejrzeć kilka kolekcji odzieży zaprojektowanej, uszytej i zaprezentowanej przez młodzież uczącą się w klasach technikum.

        W spotkaniu udział wzięli pracodawcy, którzy podpisali ze szkołą umowę patronacką, doradcy zawodowi oraz  przedstawiciele  młodzieży z 20 szkół (podstawowych i gimnazjalnych). Jak było sami oceńcie oglądając zdjęcia w galerii.W środę uczniowie klas IVAC, IB i IID byli w Teatrze im. A. Mickiewicza na spektaklu \"Stopklatka\". Ciekawa forma i gorzko-zabawny przekaz poruszyły nas i zaciekawiły. Po przedstawieniu odbyło się spotkanie z aktorem odtwarzającym główną i niemal jedyną rolę - Adamem Machalicą. Mogliśmy się dowiedzieć czegoś o pracy aktora nad przedstawieniem, jego emocjach i wrażeniach ze spotkań z widzami.

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w minioną środę kl. III AC pod opieką p. Aleksandry Perygi odwiedziła Miejskie Przedszkole Nr 7. Uczennice czytały dzieciom bajki, a później pomagały wykonać rysunki przedstawiające ich bohaterów. Przedszkolaki wykazały się dużą kreatywnością.

Dzisiaj w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość była wyjątkowa. Świętowaliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Rozpoczęliśmy wspólnym śpiewem czterech zwrotek naszego hymnu. Tym samym włączyliśmy się w akcję ‘’Rekord dla Niepodległej’’ organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Następnie obejrzeliśmy film przedstawiający losy Polski w latach 1918-2018 zmontowany przez Anię Barciś i Oskara Mazura z kl. II D.

Byliśmy również świadkami pokazu mody Natalii Kuziorowicz i Magdy Bernaś z kl. IV AC, które zaprojektowały i uszyły pod kierunkiem pani Katarzyny Natkańczyk kolekcję ubrań. Motywem przewodnim kolekcji była historia Polski.

Kulminacyjnym punktem dzisiejszych uroczystości był quiz wiedzy o Polsce w latach 1918-2018. Rywalizacja przedstawicieli poszczególnych klas była zacięta. Zwyciężyły przedstawicielki klasy II B - Sonia Pilarska i Kamila Witczak, które wygrały nagrodę dla całej klasy. Tą nagrodą były bilety do teatru na wybrany przez klasę spektakl. Fundatorem nagrody był Dyrektor Szkoły pan Dariusz Zając. Podczas liczenia głosów swój wokalny debiut miała Wiktoria Szpak z kl. I B. Uroczystość poprowadzili: Sandra Imiłowska i Wojtek Bojarski z kl. II B.

O dekorację zadbała niezawodna pani Urszula Łyko -Katus , zdjęcia robiła Ola Mstowska.

Dziękujemy !

Robert Młyńczak i Joanna Kubala\"Ruszyliśmy w bój...\" - 09.10. 2018 w Naszej Szkole odbył się Etap Szkolny VI DYKTANDA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO . W konkursie brało udział 16 uczniów. Trudny (!?) tekst do obejrzenia w gablocie przy sali 36. Wkrótce Komisja Szkolna sprawdzi i oceni prace. Każdy uczestnik będzie mógł swoją pracę zobaczyć ok. 16/17.10. 2018 (RODO) u Szkolnego Koordynatora p. Bożeny Hauser.

W piątek 21 września , gościliśmy w Fabryce Czapek i Kapeluszy –„ Kaszkiet” przy ulicy Sopockiej w Częstochowie.
Fabryka Czapek i Kapeluszy „Kaszkiet” to polska rodzinna firma zajmująca się produkcją nakryć głowy. Początki jej historii sięgają roku 1948, kiedy to w powojennej Częstochowie, z pasji do nakryć głowy oraz tradycyjnego rzemiosła, powstała autorska pracownia czapnicza. Obecnie firma posiada dwa zakłady produkcyjne wyposażone w nowoczesne, specjalistyczne maszyny zaopatruje klientów w ponad 20 krajach na 3 kontynentach, a powstające tu czapki i kapelusze można co roku oglądać na targach mody w Paryżu.
Podczas wycieczki miałyśmy okazję:
obejrzeć cały proces produkcji nakryć głowy – od projektu do gotowego wyrobu,
dokonać korelacji teorii z praktyką,
zaobserwować pracę specjalistycznych maszyn – np. do prasowania czapek, robienia guzików czy wszywania powłoki gore-tex do czapek itd.
Oczywiście nie obyło się bez przymierzania wymyślnych kapeluszy. Zobaczcie sami na zdjęciach.
Uczestnikami wycieczki były uczennice klasy III A. Opiekunem była p. Ewa Jachura a po firmie oprowadzała współwłaścicielka firmy - p. Barbara Szmidla – od lat współpracująca z naszą szkołą.


Nasi dzielni stolarze z pierwszej klasy: Dominik, Oktawian, Mateusz i Paweł, w pierwszym dniu zajęć praktycznych w firmie „Miedziński” w Konopiskach – od razu przystąpili do dzieła: uczą się stolarskiego fachu od najlepszych i w komfortowych warunkach.”

Trzecia rekrutacja do projektu będzie prowadzona w trybie otwartym od 11.09.2018 roku do wyczerpania miejsc na listach form wsparcia.

Ogłoszenie o naborze

Zasady kwalifikacji uczestników/uczestniczek do projektu zostały określone w Regulaminie rekrutacji dostępnym na stronie internetowej Wnioskodawcy poświęconej funduszom europejskim (www.fe.czestochowa.pl) oraz na stronach internetowych szkół objętych projektem.

Regulamin rekrutacji

Dokumenty aplikacyjne można pobrać bezpośrednio u Koordynatorów/ek szkolnych, a także na stronie internetowej Wnioskodawcy poświęconej funduszom europejskim (www.fe.czestochowa.pl) oraz na stronach internetowych szkół objętych projektem.

Dokumenty do pobrania

Formy wsparcia

Katalog kryteriów

Formularz zgłoszeniowy

Oświadczenie

Rekomendacja wychowawcy

Ankieta motywacyjna

Deklaracja uczestnictwa

Lista podstawowa

Lista rezerwowa

Rezygnacja z udziału w projekcie

Rezygnacja z formy wsparciaBatik to technika malarska polegająca na nakładaniu wosku i kąpieli tkaniny w barwniku, który farbuje jedynie miejsca nie zamaskowane. Wzory na tkaninie uzyskuje się przez pokrywanie płótna gorącym woskiem.Używa się do tego pędzla, patyczka i tjantingu(przyrząd do malowania na tkaninach). Dla uzyskania specjalnych efektów proces woskowania i farbowania powtarza się wielokrotnie. Po wykonaniu zaprojektowanego wzoru tkaninę prasuje się przez biały papier. Batik to technika najbardziej popularna w Indonezji i innych krajach Azji.
Marta Staszczyk to artystka tworząca w technikach batiku, eco-Dyeingu oraz rzeźby.
Młodzież biorąca udział w warsztatach przekonała się jak istotne w malarstwie jest spontaniczne działanie, intuicja i otwarcie na eksperyment. Wykonane prace będą prezentowane na terenie szkoły.Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach projektu \"Zawodowa współpraca\" z funduszy europejskich .

Nowy rok szkolny uznajemy za otwarty !

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w poniedziałek 3 września o godz. 10:00 w sali gimnastycznej.

Rodziców i uczniów klas pierwszych zapraszamy w czwartek – 30 sierpnia 2018 r. o godz. 16.30 na spotkanie z dyrekcją, wychowawcami i nauczycielami Reymonta.

W związku z podpisaniem aneksu do umowy o dofinansowanie projektu pn. Praktyczne kształcenie zawodowe szansą na lepszy start - doposażenie szkół zawodowych w Częstochowie, nastąpiła zmiana daty zakończenia projektu z 30.04 2018 r. na 30.06.2018 r.W ramach akcji Polonez dla Niepodległej stu maturzystów zatańczyła na placu Biegańskiego w takt utworu Wojciecha Kilara. Wśród tancerzy byli oczywiście uczniowie naszej szkoły w strojach z epoki.

Na ostatniej wywiadówce Rodzice naszych uczniów mogli zobaczyć osiągnięcia swoich dzieci. Był pokaz mody, prezentacja multimedialna, ekspozycja zdjęć i prac naszych uczniów , pokaz tapicerski i pokaz fryzjerski .

15 maja na Wydziale Budownictwa Politechniki Częstochowskiej wręczono nagrody w konkursie "Zaprojektuj Elewację". Wśród laureatów konkursu są uczniowie naszej szkoły. Nicole Rybiałek z klasy 2D zdobyła II miejsce a Olivier Nasiłowski z klasy 2D otrzymał Nagrodę Dziekana Wydziału Budownictwa. Na zdjęciach moment wręczenia nagrody dla Nicole oraz nasi laureaci z przedstawicielem sponsora konkursu - firmy Dreier.

W dniu 20 kwietnia odbył się w Lublińcu Regionalny Konkurs Fryzjerski o Puchar Starosty Lublinieckiego „AWANGARDA NA GŁOWIE”. Fryzjerki z naszej szkoły tradycyjnie brały w nim udział. Tym razem wyróżnienie zdobyła Karina Prysak z klasy III A/C. Serdecznie jej gratulujemy. Ale podziękowania i gratulacje należą się wszystkim uczestniczkom konkursu – W. Ogonek i W. Wąs z kl. I aw, D. Fikier z kl. II aw, E. Kaszyńskiej z kl. III a oraz M. Płaszczymące z kl. III A/C . Fotki naszych dziewczyn można znaleźć na abcfryzjera.pl . A teraz rzut oka na to, co się tam działo.

W czwartek 19 kwietnia odbyła się wycieczka szkolna do Warszawy. Pierwszego dnia udaliśmy się do teatru Roma na spektakl \"Piloci\" i skupiliśmy się na zwiedzaniu zaś drugiego dnia wypoczęci po spokojnie przespanej nocy wyruszyliśmy na stację grawitacje by trochę poszaleć ^^ Serdecznie dziękujemy Pani Beacie Kucharskiej za zorganizowanie wycieczki na której choć na chwilę można było zapomnieć o trudach nauki i zaczerpnąć nieco kultury

W dniu 18.04 2018 r. braliśmy udział w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Zasadach BHP dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „Bezpiecznie od Startu” – etap regionalny
Organizatorzy na szczeblu regionalnym : Izba Rzemieślnicza, PIP, Kuratorium Oświaty w Katowicach.
Naszą szkołę reprezentowali:
1) Zbigniew Godela –-tapicer - Iaw
2) Sebastian Styrylski - tapicer - Iaw
3) Wiktoria Ogonek - fryzjer - Iaw
4) Jakub Dudek - tapicer - IIaw
5) Krzysztof Brzęczek - tapicer – II aw
Rywalizacja i emocje były ogromne i nie tylko podczas pisania testu, ale również w czasie dogrywki. Po teście okazało się, że można wyłonić laureatów, gdyż 4 uczniów otrzymało taką samą liczbę punktów. Wśród nich był nasz Kuba Dudek z klasy II aw , który ostatecznie zajął trzecie miejsce. Pozostali uczniowie byli tuż za min. Gratulujemy

W dniu 6 kwietnia 2018 odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom II edycji konkursu fotografii przyrodniczej pamięci prof. Janusza Hereźniaka „Jurajska przyroda w obiektywie” zorganizowanego przez Dział Przyrody Muzeum Częstochowskiego. Miło nam poinformować, że III miejsce uzyskała Weronika Gorczyńska z kl. II B za fotografię „Poranek”, a wyróżnienie otrzymała Aleksandra Mstowska z tej samej klasy za fotografię „Inna planeta”. Na pokonkursowej wystawie prac (Pawilon Wystawowy Muzeum Częstochowskiego, Park im. St. Staszica) znajdują się fotografie wszystkich uczniów naszej szkoły, biorących udział w konkursie (łącznie 24 zdjęcia): Magdaleny Beczek z kl. I aw, Aleksandry Leśniak, Zuzanny Rabendy i Wojciecha Bojarskiego z kl. I B, Anny Barciś z kl. I D, Natalii Grabowskiej, Weroniki Gorczyńskiej, Aleksandry Mstowskiej, Natalii Nowakowskiej, Natalii Piątek i Marcela Strąka z kl. II B, Pawła Piaseckiego z kl. II D oraz Adriana Ciężkiego z kl. IV B. Gratulujemy!

W piątek 23 marca odbyła się już 8 edycja imprezy „Reymont jest przedsiębiorczy”

Tym razem motywem przewodnim były „Barwy ziemi” Punktem kluczowym był jak zwykle pokaz mody, który wzbudził zachwyt zaproszonych gości wśród których był znany i ceniony duet polskich projektantów Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski. Kolekcja uszyta pod bacznym okiem pani profesor Joanny Przystańskiej doskonale wpisywała się w temat przewodni, podobnie jak muzyka wyszukana przez pana dyrektora Dariusza Zająca. Modelki przygotowane przez panią profesor Małgorzatę Jung pokazały kunszt profesjonalnych modelek z topowych wybiegów. Na szczególną uwagę zasługuje piękna scenografia wykonana przez panią profesor  Urszulę Łyko-Katus. Pięknym dopełnieniem całej kolekcji była ręcznie wykonana przez uczniów biżuteria. Nad pracą czuwała pani profesor Beata Karaś Markowska.

W tym roku w przygotowaniach modelek i modeli uczestniczyli wybitni profesjonaliści. Fryzury wykonano pod nadzorem mistrza Dariusza Sucheckiego . W pracach uczestniczyli :Julia Górecka, Dominika Blachnicka, Karina Prysak,  Monika Płaszczymąka oraz Aleksandra Zasik z klasy III A/C .

Makijaż został wykonany przez właścicielkę salonu Pelle d’Oro panią Aleksandrę Bogubowicz , której pomagała Natalia Nowakowska z klasy II B.

Całą imprezę prowadziła jak co roku pani profesor Marzena Dziurkowska , której konferansjerka jest prawdziwym mistrzostwem. Piękna muzyka, oświetlenie i zielona, prawdziwa trawa zamiast podestu dały zapierający dech w piersiach efekt .

„Reymont jest przedsiębiorczy” to nie tylko pokaz mody klasy III A/C to również popis innych uczniów naszej szkoły. Tuż przed pokazem goście mogli podziwiać kilka prezentacji wykonanych przez uczniów technikum grafiki i poligrafii cyfrowej. Kulisami produkcji nowej kolekcji zajęła się klasa technikum organizacji reklamy. I tak z mozolnej , mrówczej pracy artyści stworzyli poetycką impresję. Uczniowie klas technikum organizacji reklamy pod okiem pana profesora Piotra Dłubaka pokazali czym jest piękno natury, zwrócili także uwagę na najdrobniejsze elementy, często wcale przez nas niedostrzegane.

 Swój punkt widzenia natury pokazała nam również Klaudia Olczyk uczennica ostatniej klasy technikum organizacji reklamy. Jej fotografie można było już oglądać w Miejskiej Galerii Sztuki.

Całość imprezy dopełniły piosenki w wykonaniu naszej absolwentki Roksany Będkowskiej i uczennicy klasy I Weroniki Tyrały .Nasza szkoła ma zawsze dla gości drzwi otwarte , ale 23 i 24 kwietnia zapraszamy gimnazjalistów w sposób szczególny. Odbędą się warsztaty , będziecie mogli zwiedzić nasza szkołę, dowiedziećsię więcej o profilach kształcenia.  Więcej informacji zawsze znajdziecie na naszym facebooku
https://www.facebook.com/REymont-szko%C5%82a-z-pomys%C5%82em-644189419106493/W poniedziałek w Hali Sportowej Częstochowa rozpoczęła się druga edycja Częstochowskich Targów Szkolnych „Zawodowiec”, w której bierze udział kilkadziesiąt szkół technicznych i firm z miasta i okolic.
Nie mogło na nich oczywiście zabraknąć Reymonta. 


7 marca odbyła się w naszej szkole uroczystość wręczenia nagród w XXXI edycji regionalnego etapu ogólnopolskiego konkursu \'Mój Las. W IV kategorii wiekowej pierwsze miejsce ex aequo zdobyli Wiktoria Wilk z klasy I B oraz Krzysztof Kusztal z klasy II D za prace na temat: ;Ochrona różnorodności biologicznej w lasach\';. Gratulujemy sukcesu!
Zdjęcia: Monika Kierat z klasy III BD

Oddaj krew! Dołącz do grona honorowych dawców krwi!

W poniedziałek 19 lutego w naszej szkole odbędzie się zbiórka krwi w godz. 9:00 - 13:00.
Aby oddać krew:
- trzeba być zdrowym,
- mieć 18 - 65lat,
- ważyć minimum 50 kg,
- mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem.

Uwaga!
Przed oddaniem krwi należy koniecznie zjeść lekki posiłek.


W dniu 9.01.2018 w naszej szkole impreza miała miejsce p.t. Coffee Fashion auf Deutsch\", na którą przybyli młodzi nauczyciele niemieccy z Bambergu ( Bawaria ) i ich opiekunowie, a wśród nich wielki przyjaciel Polaków, a szczególnie Częstochowy Reinhold Wick. Naszą imprezę zaszczycili swoją obecnością także wiceprezydent miasta pan Ryszard Stefaniak, naczelnik Wydziału Oświaty Magdalena Dębska, dyrektor SOD-u Zbigniew Janus, wicedyrektor SOD-u Grzegorz Papalski, metodyk języka niemieckiego w SOD-zie  Jadwiga Idzikowska- Labocha i nauczyciele germaniści szkół częstochowskich goszczących nauczycieli z Niemiec. 
Impreza bardzo się podobała, składała się m.in. z żartobliwego quizu dla naszych gości , trzech pokazów mody naszych najlepszych kolekcji( \"Do szkoły chodzę w kratkę\". \"Leśny podwieczorek\". \"Gwiazdy Hollywood\", modelki prezentowały stroje oczywiście pod kierownictwem pani Małgorzaty Jung ), pokazu filmów promujących szkołę i występów naszej młodej, obiecującej solistki Weroniki Tyrały. Największy aplauz wzbudziły wszystkie trzy pokazy i układanie puzzle`i na czas, przedstawiających patrona naszej szkoły, którego nasi niemieccy goście rozpoznali bez większych problemów! Znalazły się także trzy odważne panie, które dały się uczesać naszym przyszłym mistrzyniom fryzjerskim doglądanym przez panią Dorotę Hantz i potem z dumą pokazywały swoje fryzury na wybiegu, razem z naszymi modelkami, prezentującymi szale z motywami przyrodniczymi Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Referendarze niemieccy przy dobrej kawie i słodkim \"conieco\" bawili się znakomicie. Na koniec pokazaliśmy im naszą szkołę i nowe wyremontowane pracownie i korytarze 1. i 3. piętra. Byli naprawdę pod wielkim wrażeniem, czemu dali wyraz w gorących podziękowaniach, jakie wpłynęły na ręce dyrektora Zająca i prowadzących imprezę Wioletty Radeckiej i Małgorzaty Wojtowicz.  


Jak co roku w naszej szkole odbyło się wspólne kolędowanie . Dźwięki ulubionych kolęd obudziły świąteczna atmosferę .

Z pewnością już wiecie, że w Miejskiej Galerii Sztuki odbył się wernisaż prac naszych uczennic Klaudii Olczyk i Pauliny Tomczyk. Na stronie Galerii Zwiastun napisano \" Młodziutkie autorki (koleżanki z klasy) prezentują swoje fotografie. Wykonane z niezwykłą wrażliwością, wyczuciem światła i koloru pokazują świat w wielu jego odsłonach. Wybór zbliżonych motywów i tematów podkreśla jednak odmienność spojrzenia obu fotografek. Zdjęcia Pauliny to przede wszystkim fotografia przyrody i stylowe portrety, Klaudia umiejętnie dostrzega i zatrzymuje w kadrze „nieuchwytne momenty”. Widz odnajdzie w tych fotografiach dobry, wciąż doskonalony, warsztat, ale też pewnego rodzaju „dziewczęcość” – świeżość spojrzenia, zachwyt nad światem\". Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wernisażu i oczywiście nie wyobrażam sobie, żeby nie zobaczyć samej wystawy. Autorkom bardzo gratulujemy. To ogromny sukces!

W poniedziałek, 18 grudnia, w naszej szkole odbyło się spotkanie z naszą absolwentką Sandrą Kempińską. Jej wizyta przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Przekonaliśmy się, że jest to dziewczyna pełna pasji, która przybliżyła nam swoje kroki do sukcesu. Sandra powiedziała nam, że spełnia swoje marzenia pracując jako projektantka i krawcowa, polecała nam założenie bloga, ponieważ dzięki swojemu zyskała wielu klientów i mogła doskonalić się w zawodzie. Jest to jej sposób na oderwanie się od pracy. Zmotywowało to nas do dalszego rozwijania się w tym kierunku.

Dnia 4.XII.2017r. odbył się w naszej szkole konkurs na fryzurę fantazyjną. Tematem przewodnim były „piekielne klimaty”. Uczniowie klas fryzjerskich, którzy brali udział w konkursie dali wspaniały pokaz swoich możliwości. Fryzury oceniała komisja w składzie: p. M. Jung, p. U. Łyko-Katus, p. D. Hantz i p. P. Dłubak. Zwyciężczynią została Edyta Kaszyńska z klasy IIIa, II miejsce zajął Sebastian Chyrzyński z kl. IIIa, III miejsce przypadło Dominice Fikier z kl. IIaw. 

Wielkie Dzięki !!!
Kochani, kolejny raz dzięki Waszym dobrym sercom dzieciaki ( tym razem z Wileńszczyzny ) otrzymają wspaniałe prezenty od Mikołajów z Reymonta. Serdeczne podziękowania i pamiętajcie, że dobro powraca.Kochani !!!
Od dziś nie możecie się tłumaczyć , że książki nie było w bibliotece :)
http://lektury.gov.pl/

W dniu 25.XI.2017r. grupa uczniów z klas fryzjerskich pojechała do Katowic na Targi Fryzjerskie. Można było podpatrywać mistrzów przy pracy, uczestniczyć w szkoleniach a także zrobić zakupy.

16 listopada młodzież naszej szkoły pojechała na Międzynarodowe Targi Tekstylne Fast Textile 2017 do Nadarzyna /k  Warszawy. Już po raz drugi  uczestniczyliśmy w targach Fast Texile

Jest to najważniejsza impreza branży tekstylnej w Europie, na której można poznać najświeższe trendy w modzie i tekstyliach. W jednym miejscu znaleźliśmy  największych producentów tkanin i dodatków krawieckich

Wystawcami były firmy  z Europy i Azji m.in. z: Włoch, Hiszpanii, Francji, Niemiec, Portugalii, Grecji, Chin, Turcji, Tajwanu, Malezji, Indii. Nie zabrakło również firm polskich.

 Opiekunami byli. Beata Pusz i Ewa Jachura W  czwartek  15 listopada br.  w naszej szkole odbyło się   I SPOTKANIE PRACODAWCÓW BRANŻY PRZEMYSŁU MODY I TEKSTYLIÓWCZĘSTOCHOWY I OKOLIC    „COFFEE FASHION”

Spotkanie w  atmosferze przytulnej kawiarni, było okazją do spotkania i rozmowy  właścicieli firm odzieżowych i włókienniczych z doradcami zawodowymi klas gimnazjalnych ze szkół częstochowskich i powiatu.  Tematem rozmów, była kondycja branży przemysłu mody i tekstyliów. Przedstawiciele szkół mogli  zweryfikować swoje  wyobrażenie  na temat tejże branży oraz obejrzeć kilka kolekcji odzieży zaprojektowanej, uszytej i zaprezentowanej przez młodzież uczącą się w zawodzie technik przemysłu mody.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele kuratorium oświaty, UM , dziewięciu  firm branży przemysłu mody i tekstyliów , doradcy zawodowi oraz  przedstawiciele  młodzieży z 20 szkół (podstawowych i gimnazjalnych)

Na potwierdzenie faktu, że przemysł mody się rozwija i cały czas potrzebuje ludzi do pracy są firmy, które zgłaszają się do naszej szkoły w poszukiwaniu uczniów i pracowników,  nawiązują z nami współpracę

 

Prezes  Zarządu Związku Przedsiębiorców Przemysłu Mody „Lewiatan”

¨     Firma DIAK  -

¨     Firma ANCORA

¨     Firma LANTI

¨     Firma ZUKO

¨     Krawiectwo usługowe – Krystyna Ulman

¨     Krawiectwo usługowe - Katarzyna Natkańczyk

¨     Zakłady włókiennicze Polontex

¨     Zakłady włókiennicze Wigolen !4 dzień października to już tradycyjnie święto nauczycieli, W naszej szkole odbyła się akademia
przygotowana rzez klasy maturalne z udziałem naszych szkolnych artystów

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego !!!
Przewodniczący: Piotr Graczyk - 53 gł.
Zastępca: Natalia Stefańska - 51 gł.
Sekretarz: Mstowska Aleksandra - 25 gł.

Pozostali kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów:
Ogonek Wiktoria - 7
Rosińska Natalia - 2
Polak Angelika - 2
Lukas Zuzanna - 2
Bojarski Wojciech 12
Ciura Patryk - 6
Zadorska Patrycja 22
Strąk Marcel 14
Klingenberg Jakub - 6
Jarczok Patryk - 10.Dziś była w naszej szkole odbyła pierwsza debata . Chociaż nie mogłam w niej uczestniczyć od samego początku to mam przekonanie , że to było bardzo ważne szkolne wydarzenie.

W czwartek 5 października klasa II A/C z wychowawcą B. Kucharską była na wycieczce w Olsztynie.
Pogoda nie była dla nas łaskawa, ale humory dopisywały.
W deszczu pokonałyśmy 5km- trasę Olsztyn-Biskupice. Ogniska nie było, ale w koszykach miałyśmy obfite zbiory grzybów ^^

„RE:YMONTALIA 2017” przeszły już do historii. Niech żałują ci, którzy nie byli. To właśnie dla nich krótkie sprawozdanie z imprezki i super fotki.

Rozpoczęliśmy mini koncertem naszych artystek – absolwentek w składzie : Roksana Będkowska, Weronika Korzeń i Patrycja Czaja, a „przygrywał” nam Michał Dyl. Pełen profesjonalizm, a do tego profesjonalne oświetlenie, nagłośnienie oraz prowadzący Ola Bartosik i Piotr Anzorge, wszystko to sprawiło, że bawiliśmy się wspaniale i bardzo kulturalnie. Niektórzy szczęśliwcy zostali nawet nagrodzeni i między innymi pójdą do kina, na manicure hybrydowy, do fryzjera, na kolację do restauracji, czy też otrzymają swój własny portret wykonany przez Panią Profesor Urszulę Łyko-Katus lub „drobną usługę krawiecką” u Pani Profesor Joanny Przystańskiej. Wszystko to dzięki naszym sponsorom. A oto oni: Rada Rodziców, „Sfera Urody”, Studio Fryzur „Kameleon”, Restauracja „Biały Borek” oraz „Grupa Delicpol”.

Dziękujemy wszystkim za udaną zabawę, a nagrodzonym gratulujemy wygranych.

Samorząd Uczniowski z opiekunemZuzanna Rabenda, uczennica klasy I B zdobyła II miejsce w konkursie fotograficznym \"Czytanie odmienia się przez przypadki\" zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie. Gratulujemy sukcesu!

Rusza drugi nabór uczniów i nauczycieli do projektu  pn. „Zawodowa współpraca” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. W jego ramach możecie uczestniczyć w bardzo ciekawych kursach, zajęciach, warsztatach, stażach i wycieczkach.  Udział w projekcie jest bezpłatny. Rekrutacja do projektu będzie prowadzona w terminie od 27 września 2017 roku do 11 października 2017 roku. Zapoznajcie się z załącznikami. Dokumenty aplikacyjne można pobrać bezpośrednio w sekretariacie szkoły, ze strony internetowej szkoły lub ze strony internetowej Wnioskodawcy poświęconej funduszom europejskim  pod adresem www.fe.czestochowa.pl . Wyniki rekrutacji zostaną wywieszone w gablocie przy sekretariacie . Z wypełnionymi dokumentami należy zgłaszać się do p. Marioli Pydzik  szkolnego koordynatora projektu.Uwaga!!!
1. Uczniowie z terenu Częstochowy zainteresowani otrzymaniem stypendium szkolnego proszeni są o zgłoszenie się do pedagoga szkolnego. Termin składania wniosków upływa 13 września.

2. Uczniowie zainteresowani otrzymaniem dopłaty do zakupu podręczników w ramach programu ,,Wyprawka szkolna\'\' proszeni są o zgłoszenie się do pedagoga szkolnego. Termin składania wniosków upływa 15 września.


Jutro o godz. 16:30 w małej sali gimnastycznej odbędzie się spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych z Dyrektorem Szkoły. Po spotkaniu odbędą się zebrania z wychowawcami klas pierwszych .


Poprawkowy egzamin maturalny odbędzie się 22 sierpnia o godz. 9:00. Prosimy o przyjście co najmniej 30 minut wcześniej.

Uwaga! Kandydaci do klas Technikum Nr 7!
Nastąpiła zmiana godziny rozpoczęcia badań lekarskich. Badania lekarskie w dniu 7 lipca 2017 r. rozpoczną się o godz. 12:15.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się jutro o godz. 10:00 w sali gimnastycznej.

STAŻE dla uczestników projektu Zawodowa Współpraca.

Uczniowie chętni do realizacji staży i praktyk w okresie wakacyjnym w ramach projektu \"Zawodowa Współpraca” powinni zgłosić taką chęć bezpośrednio do p. Aleksandry Bożek lub p. Kamili Boczkowskiej za pośrednictwem maila: abozek@czestochowa.um.gov.pl lub kboczkowska@czestochowa.um.gov.pl

 

Ewentualny kontakt w kwestii jakichkolwiek wątpliwości możliwy jest także telefonicznie pod numerem 34 37 07 324. 

 
Uwaga gimnazjaliści!

Jeśli macie problem z rejestracją w systemie elektronicznego naboru do szkół ponadgimnazjalnych, to chętnie pomożemy . Wystarczy zgłosić się do sekretariatu szkoły w godzinach od 7:30 do 15:30. Serdecznie zapraszamy.Zapraszamy do zapoznania się z ofertą rekrutacyjną do klas pierwszych.

>>>>Oferta rekrutacyjna<<<<


Zasady rekrutacji dostępne są na naszej stronie w zakładce Dla uczniów / Gimnazjaliści lub pod tym linkiem


Zapraszamy na Dni Otwarte RE:ymonta które odbędą się 24 i 25 kwietnia od godziny 9:00 do 13:00


W czwartek wzięliśmy udział w XVIII Ogólnopolskim Seminarium Studenckim TEXTIL 2017 na Politechnice Łódzkiej podczas którego odbył się konkurs zawodowy z odzieżownictwa dla szkół ponadgimnazjalnych.Nasza szkoła zdobyła dwa pierwsze miejsca w następujących kategoriach:
1.PREZENTACJA KOLEKCJI wyrobów odzieżowych na modelkach
tytuł naszej kolekcji to: \"Do szkoły chodzę w kratkę\"- autorkami są uczennice klasy IIIA/C:
Sylwia Bryła, Emilia Kuroń, Joanna Pikor, Karolina Toll, Eliza Żurawska
2.Prezentacja na plakatach:
nasz plakat p.t. Przeszywa mnie dreszcz krawiectwa wykonał Michał Menkarski
Oczywiście za zdjęcia dziękuję Adrianowi Ciężkiemu

Tegoroczną edycję \"Reymonta przedsiębiorczego\" zaszczyciła swoją obecnością wybitna projektantka -królowa minimalizmu Joanna Klimas. Nasi uczniowie mogli uczestniczyć w spotkaniu z kreatorką i zadawać Jej pytania.

W środę, 5 kwietnia 2017, odbył się próbny egzamin praktyczny w zawodzie fryzjer. Egzamin zorganizował Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Częstochowie. Uczniowie klas I i II Zasadniczej Szkoły Zawodowej spróbowali swoich sił nawijając włosy na różnego rodzaju wałki, kręcąc tzw. pierścionki, no i oczywiście wyciskając sławne fale. Trochę musieli się pomęczyć aby wykonać wszystko jak należy.

Znowu pokazaliśmy klasę !
Za nami VII edycja ogromnego święta szkoły jakim jest impreza \"Reymont jest przedsiębiorczy\". Jak co roku mnóstwo osób dołożyło starań, aby pokazać się z jak najlepszej strony.W tym roku na nasze święto zaproszenie przyjęła wybitna polska projektantka, królowa minimalizmu pani Joanna Klimas, która spotkała się również z naszymi uczniami i odpowiadała na ich pytania. Podkreśliła rolę i znaczenie zawodu krawca w procesie twórczym. Hasłem przewodnim naszych projektantek było zdanie \"Do szkoły chodzę w kratkę \". Autorkami całej kolekcji były uczennice klasy III A/C : Sylwia Bryła, Emilka Kuroń Karolina Toll , Asia Pikor i Eliza Żurawska.Ich pracę nadzorowała pani profesor Lidia Skrzypczak. Projekty dziewczyn wspaniale prezentowały się na wybiegu , a to dzięki rewelacyjnym modelkom i modelom, przygotowanym jak zwykle przez panią profesor Małgorzatę Jung. Za fryzury dziękowaliśmy pani profesor Dorocie Hantz, a
za piękną kraciastą scenografię pani profesor Urszuli Łyko- Katus.
Całość poprowadziła w profesjonalny sposób pani profesor Marzena Dziurkowska . Piękne zdjęcia z imprezy zawdzięczamy Adrianowi Ciężkiemu.

Oferta rekrutacyjna do klas pierwszych
Technikum nr 7 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 5
w Zespole Szkół Przemysłu Mody i Reklamyim.W.S.Reymonta
w roku szkolnym 2017/2018

>>>>>>>>ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ<<<<<<<


Informacja dla absolwentów przystępujących do egzaminu maturalnego w maju 2017 r.

W związku z obowiązkiem wniesienia opłaty za egzamin maturalny dotyczący części absolwentów, bardzo proszę o zapoznanie się z informacją opublikowaną na stornie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie: informacja o opłatach

W przypadku pytań prosimy o skontaktowanie się z sekretariatem Szkoły.Kreatywność RE:ymonta została doceniona
W dniach 13-17 marca br. w Hali Sportowej na Zawodziu odbędą się Częstochowskie Targi Szkolne \"Zawodowiec 2017\", na których częstochowskie technika i zasadnicze szkoły zawodowe zaprezentują swoją ofertę gimnazjalistom. Każda szkoła wystawi się z firmami, z którymi współpracuje, zapowiada się impreza z dużym rozmachem. Wydział Funduszy Europejskich i Rozwoju UM w Częstochowie zaproponował zorganizowanie wśród uczniów RE:ymonta konkursu na plakat promujący Targi. Jak oryginalnie zareklamować 
imprezę promującą szkolnictwo zawodowe ? Znając Waszą kreatywność jesteśmy spokojni o genialne projekty ;) Plakat, który wygra, zostanie wydrukowany, wywieszony we wszystkich szkołach i uhonorowany nagrodą przez Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka podczas inauguracji Targów. Swoje prace w postaci plików przesyłajcie do 3 lutego na adres 6reymont@gmail.com 
Warunki techniczne pracy:
wykonanie w grafice rastrowej lub wektorowej,
format 100 x 70, 
rozdzielczość 300 dpi.
Pamiętajcie o zasadach prawa autorskiego. Zamieszczamy logo targów, które może Was zainspiruje ? Rozwińcie skrzydła i znowu nas zachwyćcie !

4 stycznia 2017r. w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach odbył się II etap Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży.
Z naszej szkoły wzięło udział 11 uczennic z klas: 2,3,i 4 Technikum Odzieżowego.
Do zawodów III stopnia –centralnych ,które odbędą się w Łodzi , zakwalifikowało się 5 uczennic -
- z klasy trzeciej : Emilia Kuroń, Joanna Pikor, Eliza Żurawska, a z klasy czwartej: Izabela Pakuła i Anna Trynkiewicz.
Gratulujemy !

Przed feriami świątecznymi zakończył się szkolny konkurs fryzjerski „ŚWIĄTECZNE FANTAZJE”. Komisja oceniająca fryzury wydała następujący werdykt: pierwsze miejsce zdobyła fryzura wykonana przez Aldonę Jarosz z klasy IIIA/C, drugie miejsce – fryzura wykonana przez Julię Mroczek z klasy IIIA/C. Na trzecim miejscu uplasowała się Monika Płaszczymąka z klasy IIA/C. Nagrodę publiczności za największą liczbę polubieni na fb zdobyła Dominika Fikier z klasy Iaw. Dziękujemy wszystkim uczestniczkom konkursu a zwyciężczyniom gratulujemy ! Nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu.

W poniedziałek odbył się w naszej szkole koncert kolęd . Na obszerniejszą relację zapraszamy na facebooka , ale i tych parę zdjęc bardzo dobrze oddaje atmosferę imprezy !

Wczoraj odbyła się wycieczka szkolna do Warszawy. Zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik, a następnie udaliśmy się na spacer po Krakowskim Przedmieściu podziwiając wspaniałą świąteczną iluminację miasta. 
Dziękujemy wszystkim wycieczkowiczom za fajną atmosferę i zachowanie :)

Oto zdjęcia do nowego kalendarza zrobionego dla firmy PRESMEBEL. Kalendarz składa się z czterech zdjęć w ujęciu kwartalnym. Zdjęcia i praca nad kalendarzem jest dziełem naszym uczniów pod kierunkiem pana profesora Dłubaka i pana profesora Wieczorka. Bardzo jesteśmy ciekawi waszej opinii.

26 listopada młodzież z \"REymonta\" wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych uczestniczyła w wycieczce do Katowic na XVI Festiwal Fryzjerski \"HAIR FAIR & Beauty Fair\" .Po raz pierwszy targi odbyły się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.
Poznaliśmy najnowsze trendy branżowe,nowości produktowe ,techniki fryzjerskie,urządzenia i wyposażenia salonów. Na scenie zobaczyliśmy pokazy szkół fryzjerskich (m.in. z CKZiU w Częstochowie) .Mogliśmy zobaczyć fryzury tworzone na główkach treningowych przez juniorów, podczas Mistrzostw o Puchar Śląska.
W multimedialnych salach konferencyjnych odbywały się wykłady,m.in. prowadzone przez Wydawnictwo SUZI, na temat egzaminu zawodowego.
Na Edukacyjnej Scenie Technicznej zobaczyliśmy prezentacje fryzjerskie krok po kroku (np.ALCINA, PIVOT POINT). Jak zwykle wróciliśmy pełni wrażeń
i satysfakcji z atrakcyjnie i twórczo spędzonego czasu.

Trwa Tydzień Branż Zawodowych organizowany przez Centrum Informacji Zawodowej dla uczniów gimnazjów . Nasze stoisko jak zwykle było bardzo perfekcyjnie przygotowane. W przygotowaniu pomogła nam firma POLONTEX zaopatrując nas w tkaniny i firma PRESMEBEL użyczając nam wygodnych siedzisk :) Dziś tez miał premierę kalendarz wykonany na zlecenie firmy PRESMEBEL, który wkrótce Wam pokażemy.

18 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach -pod okiem wykładowców przerabiano konstrukcję t-shirtów oraz ozdabiano je pasmanterią ,realizując wykonane przez młodzież projekty.
Uczniowie biorący udział w konkursie pod patronatem znanego projektanta, Łukasza Jemioła, omawiali z wykładowcami wyższej uczelni, wybór najlepszej techniki do realizacji swojego projektu. 
Warsztaty poprzedził wykład ilustrowany slajdami na temat inteligentnej odzieży. 
Uczniowie obejrzeli prace studentów z zakresu malarstwa, rysunku, projektowania wnętrz i wzornictwa.Młodzież zapoznała się z ofertą handlową producentów, dystrybutorów i importerów :tkanin, dzianin,maszyn, dodatków i akcesoriów do produkcji odzieży oraz komponentów. Na targach zaprezentowano trendy- wzory,kolorystykę, struktury i surowce na sezon wiosna/lato 2017, a także najnowsze technologie wykorzystywane w branży. 
Można było wysłuchać wielu wykładów i prelekcji, m.in. na temat odzieży bezpiecznej i tzw. tkanin inteligentnych.

Jak pewnie wiecie , jedna z naszych uczennic  Zuzia Wasilewska, której projekt został zauważony przez Łukasza Jemioła na ostatniej imprezie \"Reymont jest przedsiębiorczy\"została zaproszona przez projektanta na tygodniową praktykę . Oto jakie były jej wrażenia z pobytu w jego pracowni:. 


Jaka pierwsza myśl zaświtała Ci w głowie, gdy usłyszałaś , że wygrałaś staż u Jemioła ?

W pierwszym momencie nie uwierzyłam, że to się dzieje naprawdę. Wszystkie emocje skumulowały się we mnie od szczęścia aż po strach. Tak naprawdę dopiero następnego dnia zaczęło do mnie docierać, co się wydarzyło. Zdecydowanie była to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu!

Czego się nauczyłaś ?

Praktyki u Pana Łukasza nauczyły, aby być stanowczym, pewnym siebie,  bardzo odważnym i przede wszystkim, aby mieć swój własny styl, jeżeli naprawdę chce się coś w życiu osiągnąć.

Co zrobiło na Tobie największe wrażenie?

Dostałam zadanie od Pana Łukasza - miałam  zaprojektować 5 modeli płaszczy, każdy musiał być oczywiście inni. Wspólnie postawiliśmy na trench, jednak, żeby nie był taki oczywisty, razem z panem Łukaszem podrasowaliśmy go. Wrażenie na mnie zrobiła prezentacja  to, że Pan Łukasz pokazał mi na manekinie jak bym chciała, aby mój trench wyglądał. Wziął więc manekin, na którym wisiał męski płaszcz i zaczął go układać  na różne sposoby, pokazywał różne możliwości, jakie możemy na nim zastosować. Zrozumiałam wtedy, jak wielką rolę w procesie tworzenia odgrywa wyobraźnia, to było bardzo ciekawe doświadczenie

 

W jakim stopniu przygotowanie szkolne ma zastosowanie w praktyce ?

Uważam, że w szkole program nauczania jest bardzo dobry, ale zbyt obszerny, przez co jest za mało  czasu  aby skupić się na tym co  nas najwięcej kształtuje oraz wpływa na naszą kreatywność, zmusza do myślenia

 

Jak wpłynęła na Ciebie wizyta w atelier  pani Eli, która jest technologiem odzieży, właścicielką firmy obsługującej wielu znanych projektantów?

We wzorcowni u Pani Eli przeprowadziłyśmy rozmowę, która uświadomiła mi przede wszystkim,  że aby być dobrym technologiem, trzeba mieć dużą wiedzę na temat konstrukcji, materiałoznawstwa, znać się na maszynach, posiadać odpowiedni sprzęt, ale przede wszystkim bardzo dobrze szyć. Tak, aby potrafić odszyć pierwowzór każdego projektu, ponieważ nie ma rzeczy nie do zrobienia. Pani Ela prowadzi wzorcownię wyższego krawiectwa i współpracuje z wieloma ekskluzywnymi markami, nie tylko z panem Łukaszem i nie tylko z polskimi firmami. Ubrania uszyte w jej pracowni naprawdę robią wrażenie. Pierwszy raz widziałam, aby ubranie było tak idealnie odszyte, każdy szew schowany, bez użycia overlocka. W żadnej sieciówce się z tym nie spotkamy. Te ubrania są sprzedawane w bardzo wysokich cenach, ale ich jakość jest tego warta. 

 

Jakie masz plany na przyszłość ?

Plany na przyszłość… póki co nieokreślone, jeżeli nie studia, to na pewno jakiś kurs odzieżowy, aby doskonalić  się w szyciu, ale przede wszystkim dobrze nauczyć się konstrukcji. Na pewno też praca związana z odzieżownictwem, aby nabierać nowych doświadczeń i umiejętności, a później to już zobaczymy, co los przyniesie.

Czy wizyta u Jemioła ma wpływ na twoje zawodowe decyzje ?

Zdecydowanie tak. Był już okres w moim życiu, że myślałam  by po zakończeniu szkoły zostawić ten zawód i iść w zupełnie inną stronę. Kiedy jednak dostałam taką szansę w życiu, aby odbyć staż u Pana Łukasza Jemioła, byłabym głupia, gdybym tego nie wykorzystała. Dostałam mnóstwo motywacji i mam nadzieję, że zostanie ona na wiele lat…

Opowiedz parę zdań o wizycie  w atelier pani Wójcik, która nie tylko zajmuje się sprzedażą maszyn do szycia, ale również organizacją kursów krawieckich.

Będąc w Warszawie miałam przyjemność odwiedzić pracownię Ultramaszyna, gdzie przeprowadziłam bardzo sympatyczną rozmowę z panią Ewą Wójcik między innymi o szyciu i planach na studia. Jednak wizyta nie była przypadkowa, ponieważ odebrałam tam swoją nagrodę z której ogromnie się cieszę, a mianowicie nową maszynę do szycia Janome Juno E1015 dzięki której w domowym zaciszu mogę tworzyć swoje projekty.

Bardzo dziękuję za rozmowę Informujemy, że na stronie internetowej MEN:  www.reformaedukacji.men.gov.pl  znajdują się informacje dotyczące przygotowanej reformy edukacji. 

Do pobrania są m.in. projekty ustaw i broszura informacyjna.Trwa Tydzień Branż Zawodowych organizowany przez Centrum Informacji Zawodowej dla uczniów gimnazjów . Nasze stoisko jak zwykle było bardzo perfekcyjnie przygotowane. W przygotowaniu pomogła nam firma POLONTEX zaopatrując nas w tkaniny i firma PRESMEBEL użyczając nam wygodnych siedzisk :)

18 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach -pod okiem wykładowców przerabiano konstrukcję t-shirtów oraz ozdabiano je pasmanterią ,realizując wykonane przez młodzież projekty.
Uczniowie biorący udział w konkursie pod patronatem znanego projektanta, Łukasza Jemioła, omawiali z wykładowcami wyższej uczelni, wybór najlepszej techniki do realizacji swojego projektu.
Warsztaty poprzedził wykład ilustrowany slajdami na temat inteligentnej odzieży.
Uczniowie obejrzeli prace studentów z zakresu malarstwa, rysunku, projektowania wnętrz i wzornictwa.Młodzież zapoznała się z ofertą handlową producentów, dystrybutorów i importerów :tkanin, dzianin,maszyn, dodatków i akcesoriów do produkcji odzieży oraz komponentów. Na targach zaprezentowano trendy- wzory,kolorystykę, struktury i surowce na sezon wiosna/lato 2017, a także najnowsze technologie wykorzystywane w branży.
Można było wysłuchać wielu wykładów i prelekcji, m.in. na temat odzieży bezpiecznej i tzw. tkanin inteligentnych.


ZAPROSZENIE

       Dnia 24 listopada 2016 r. (czwartek) o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej Św. Rodziny w Częstochowie zostanie odprawiona Msza Św. w intencji zmarłych nauczycieli i pracowników szkół znajdujących się na terenie parafii archikatedralnej.

Oprawę artystyczną uroczystości przygotują uczniowie naszej szkoły.

                Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników szkoły oraz młodzież do udziału we wspólnej modlitwie i Eucharystii.

 

Proboszcz Parafii p.w. Św. Rodziny

Dyrekcja Zespołu Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W. S. ReymontaPrzedstawiciele RE:ymonta wzięli dzisiaj udział w uroczystościach miejskich z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Poczet sztandarowy tworzyli uczniowie klas drugich: Natalia Gałązka, Weronika Trąbska ( IIA/C) oraz Michał Olszowy ( IIB/D) pod opieką p. Rafała Kuczery i p. Roberta Młyńczaka.

17 listopada byliśmy na 
Międzynarodowych Targach Tekstylnych Fast Textile 2016 w Ptak Warsaw Expo.

W dniach 17-19 listopada w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą odbyły się Międzynarodowe Targi Tekstylne Fast Textile. To wyjątkowe święto branży tekstylnej wyznacza przyszłe trendy obejmujące swoim zasięgiem Europę Środkową.
Udział w Targach to świetna okazja, aby poznać trendy – wzory, kolorystkę, struktury i surowce na sezon wiosna/lato 2017 oraz dowiedzieć się o najnowszych technologiach wykorzystywanych w branży.
III edycja Targów Tekstylnych to aż 350 firm z całego świata! Swój udział zapowiedzieli już producenci i importerzy z Polski, Włoch, Francji, Turcji, Chin, Indii, Bangladeszu, Tajwanu, Portugalii, Danii, Niemiec, Czech, Słowacji, Uzbekistanu, Grecji, Holandii, Białorusi, Estonii, Nigerii, Ukrainy i Wielkiej Brytanii.
Przestrzeń III edycji Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile podzielona zostanie na 7 stref branżowych: tkaniny, dzianiny, dodatki/akcesoria, maszyny, przędza, usługi i pawilony międzynarodowe. Podczas wydarzenia odbywać się będzie też Forum Tekstylne, gdzie zaplanowano liczne wykłady, szkolenia i prelekcje. Daje to doskonałą możliwość udziału w panelach dyskusyjnych i wymiany doświadczeń z zakresu prowadzonych działalności.W dniu 10 listopada w Zespole Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im.
W.S.Reymonta uczciliśmy, jak co roku Narodowe Święto
Niepodległości. Uroczystość przygotowali uczniowie klas 2A/C i 2B/D.
Na uroczystość zaprosiliśmy uczniów CKZiU z Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 12 z p.dyrektorem Dariuszem Humajem. Nie ukrywamy , że największe zainteresowanie publiczności wzbudziło przedstawienie. Rozstrzygnięto również konkurs na najlepszy plakat przedstawiający najważniejszą dla klasy wartość. Wygrała klasa IV D reprezentowana przez Angelikę Adamek, która naszkicowała plakat \'\'Wolność\'\'.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa Pauliny Tomczyk.

Dzisiaj w RE:ymoncie gościliśmy wysokiej klasy wizażystkę i kosmetolog panią Aleksandrę Bogubowicz, właścicielkę kliniki urody i gabinetu kosmetologicznego przy ulicy Dekabrystów 31/33.

Zgromadzonej w sali gimnastycznej młodzieży pokazano slajdy na temat trendów w kosmetyce kolorowej na aktualny sezon. Na jednej z uczennic pani Bogubowicz wykonała makijaż, podkreślając cechy i kolorystykę urody modelki. Omawiała sposoby konturowania twarzy ze względu na ich kształty i proporcje, posługując się planszami dydaktycznymi.

Jak bardzo warsztaty wizażu były potrzebne i oczekiwane świadczyły długie prywatne rozmowy uczennic z panią Bogubowicz po zakończeniu pokazu.W dniu 10 listopada w Zespole Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im.
W.S.Reymonta uczciliśmy, jak co roku Narodowe Święto
Niepodległości. Uroczystość przygotowali uczniowie klas 2A/C i 2B/D.
Na uroczystość zaprosiliśmy uczniów CKZiU z Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 12 z p.dyrektorem Dariuszem Humajem. Nie ukrywamy , że największe zainteresowanie publiczności wzbudziło przedstawienie. Rozstrzygnięto również konkurs na najlepszy plakat przedstawiający najważniejszą dla klasy wartość. Wygrała klasa IV D reprezentowana przez Angelikę Adamek, która naszkicowała plakat \'\'Wolność\'\'.


Drodzy uczniowie i nauczyciele,
właśnie ruszamy z ogromnym przedsięwzięciem jakim jest projekt unijny \"Zawodowa współpraca\", który obejmuje wszystkie częstochowskie szkoły zawodowe. W jego ramach będziecie mogli uczestniczyć w bardzo ciekawych kursach, zajęciach, warsztatach, plenerach, sesjach i wycieczkach. Ponadto pojawi się w szkole bardzo nowoczesny sprzęt i wyposażenie do nauki przedmiotów zawodowych, a niektóre sale lekcyjne zupełnie zmienią wygląd. Zapoznajcie się z załącznikami, przeczytajcie je uważnie,
wypełniajcie je i składajcie bo naprawdę warto ! Szkolnym koordynatorem projektu jest pani Mariola Pydzik, która udzieli Wam odpowiedzi na szczegółowe pytania. Jeszcze w tym tygodniu zamieścimy na stronie krótki opis wszystkich zajęć jakie odbędą się w ramach projektu - patrz "załącznik - uczniowie",  abyście wybrali to co Was najbardziej interesuje.  o wdrażaniu projektu będziemy Was informować na bieżąco.
Oj będzie się działo ;)

Dyrekcja

Załączniki dla uczniów:

1. Ogłoszenie o naborze
2. Regulamin rekrutacji
3. Formy wsparcia
4. Katalog kryteriów
5. Formularz zgłoszeniowy
6. Oświadczenie uczestnika
7. Rekomendacja wychowawcy
8. Ankieta motywacyjna
9. Deklaracja uczestnictwa
10. Deklaracja rezygnacji

Załączniki dla nauczyciela:
1. Regulamin rekrutacji
2. Formy wsparcia
3. Katalog kryteriów
4. Formularz zgłoszeniowy
5. Oświadczenie uczestnika
6 Rekomendacja dyrektora
7. Ankieta motywacyjna
8. Deklaracja uczestnictwa
9. Rezygnacja nauczyciela
Wybory do Samorządu Uczniowskiego już w najbliższy poniedziałek i wtorek. A oto kandydaci:

Wiktoria Grochowina 1 AC

Aleksandra Mstowska 1 B

Dominika Trzeszkowska 1 D

Dominika Fikier 1 aw

Karina Prysak 2 AC

Michał Olszowy 2 BD

Wojciech Banaś 2 BD

Joanna Dejewska 2 a

Sylwia Bryła 3 AC

Mateusz Przepióra 3 AC

Paulina Nowak 3 B

26 września

:) EUROPEJSKIM DNIEM JĘZYKÓW OBCYCH :)

LUBISZ SIĘ BAWIĆ ?!

WEŹ UDZIAŁ W PODCHODACH JĘZYKOWYCH :))

TRWAJĄCYCH OD WTORKU 27.09.2016
DO PIĄTKU 30.09.2016Kochane Reymonciaki !
Na Nasz \'\'stary\'\' Samorząd Uczniowski przyszedł już czas !
Potrzebny nam nowy skład !
Wybory Samorządu Uczniowskiego odbędą się 3 i 4 października 2016 .
Swoje kandydatury możecie zgłaszać do 22 września do Kuby Turka, Weroniki Korzeń i Magdy Pawłowskiej

Od najbliższego poniedziałku do niedzieli w Częstochowie będzie się odbywał Festiwal Destrukcji Słowa „Czytaj!”. Codziennie będzie można za darmo uczestniczyć w różnych warsztatach, grach, spotkaniach z niezwykłymi ludźmi, a będzie ich… 195!!! Koniecznie zajrzyjcie do programu http://www.festiwalczytaj.pl/index.php?czytaj=1. Ja już nie mogę się doczekać poniedziałku- wybieram się na dworzec, gdzie będzie Flash Mob, a potem pobiegnę do Biblioteki Miejskiej na spotkanie z Michałem Rusinkiem- pisarzem , sekretarzem Wisławy Szymborskiej. Każdy, kto udokumentuje fotografią udział w którejś z imprez, nie będzie na drugi dzień pytany! Uwierzcie- mimo że FESTIWAL polecają nauczyciele, WARTO w nim uczestniczyć!!! Zapraszam! Marzena Dziurkowska

Noc Kulturalna już niedługo ! Zapraszamy wszystkich naszych uczniów do podziwiania naszych dziewczyn i naszych projektów w sobotę o 19.45 w sali Gobelinowej !
http://noc.czestochowa.pl/program

UWAGA !!! KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW !!!


W tym tygodniu we wtorek, środę i czwartek na dużej przerwie w świetlicy odbędzie się kiermasz używanych podręczników. Każdy może przynieść swoje książki, ale upewnijcie się, czy nie będą Wam już potrzebne.

Samorząd UczniowskiWycieczka do Warszawy!

Na przełomie września i października odbędzie się wycieczka do Warszawy. W programie zwiedzanie m.in.:

- Muzeum Powstania Warszawskiego,
- Centrum Nauki Kopernik,
- spacer po Starówce.

Koszt wycieczki to około 80zł. Więcej informacji u p. Joanny Kubali i p. Roberta Młyńczaka.W dniu 1 września 2016r. komisja złożona z nauczycieli przedmiotów zawodowych oceniła projekty t-shirtów , które wpłynęły na konkurs ogłoszony w naszej szkole ,pod patronatem Łukasza Jemioła.
Do następnego etapu przeszły prace autorstwa następujących uczniów:
Joanna Pikor z kl.3A
Sylwia bryła z kl.3A -trzy projekty
Joanna Juszczyk z kl.4A
Izabela Klajn z kl.4A
Zuzanna Wasilewska z kl.4A.

Prosimy o zapoznanie się z nowym planem lekcji  - zobacz nowy plan lekcji.

I tak oto  chadzający na co dzień w dresach lub jeansach  wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Herbach wystąpili przed obiektywem fotografów z II B pod okiem p. Domańskiego  w garniturach częstochowskiej firmy DIAK. Za ich wypożyczenie dziękujemy właścicielce firmy - pani Danucie Dróżdż. No i jak Wam się podobają bo dla mnie bomba ! Muzycznie wspomógł ich człowiek urodzony w garniturze - Frank Sinatra :)
Który z przystojniaków jest the best:
Mateusz przy mercedesie,
Piotr w czerwonej marynarce,
Marcin w muszce
czy Sebastian na schodach ?

To już VI raz spotkaliśmy się  żeby obejrzeć najnowszą kolekcję uszytą przez naszych uczniów pod czujnym okiem pani profesor Joanny Przystańskiej i pani Lidii Skrzypczak. Tym razem kolekcja nosiła tytuł \" Dzień i noc\" .Oczywiście wszystko przygotowaliśmy sami . O fryzury zadbały uczennice z panią profesor Dorota Hantz , Marzeną Skibińską i Anną Modławską. Pokaz mody jak zwykle przygotowała pani profesor Małgorzata Jung z uczennicami zajęć \"prezentacja mody\".Dekoracją zajęły się pani profesor Anna Ujma i Pani profesor Urszula Łyko-Katus. Byli również nasi goście . Nie zawiódł nas projektant  Łukasz Jemioł, który autorce jego zdaniem najbardziej udanej kreacji - Zuzi Wasilewskiej zaoferował tygodniowy staż w swoim atelier . Przyjechały do nas również właścicielki firm "Ciekawe szycie"pani Agata Zarzycka oraz właścicielka firmy "Ultramaszyna" pani Ewa Wójcik.Całość imprezy bardzo profesjonalnie poprowadziła pani profesor Marzena Dziurkowska.

Zapraszamy wszystkich na dni otwarte w naszej szkole , które odbędą się  21 i 22 marca  . Grafik znajdziecie na facebooku 

Gimnazjalisto !
To już VI raz mamy przyjemność zaprosić 5 wybranych przez dyrekcję gimnazjów uczniów na edycję imprezy \"Reymont jest przedsiębiorczy\" Tym razem edycja jest zatytułowana \" Dzień i noc\" Wśród uczniowskiej publiczności nasz gość honorowy Łukasz Jemioł wylosuje trzy t-shirty z własnej kolekcji Basic i wraz z autografem wręczy szczęśliwcom. Impreza odbędzie się 10 marca. O resztę szczegółów musicie pytać we własnych szkołach .


Informacja dla przystępujących do poprawkowego egzaminu maturalnego w maju 2016 r.

Drodzy absolwenci!

W związku z obowiązkiem wniesienia opłaty za poprawkowy egzamin maturalny w maju 2016 r., informujemy, że instrukcja dotycząca sposobu wnoszenia opłat, numer konta OKE i zaświadczenie o wniesieniu opłaty, przesyłane przez zdającego do OKE jest dostępna na stornie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie: www.oke.jaworzno.pl  oraz poniżej.

W razie pytań prosimy o kontakt z sekretariatem Szkoły.


Pobierz załączniki.

1. Informacja o opłatach

2. Informacja o wniesieniu opłaty

Z okazji Mikołaja Samorząd Uczniowski wraz z p. Marcinem Wieczorkiem zorganizował okolicznościową sesję fotograficzną.

"Życie Częstochowy"opublikowała trzeci odcinek serialu "U nas w RE:ymoncie" pt. "Idą w końcu te święta czy nie idą?!\" Mowa w nim o świątecznych akcjach w naszej szkole Profesorka postanowiła również przybliżyć czytelnikom piękno naszej szkoły - opisała wszystkie korytarze.Zachęcamy do zakupu papierowej wersji "Życia".

Efekty szkolnego konkursu \"Era Tapicera\". Nagrody ufundowała firma \"Press Mebel\".

I miejsce – Menkarski Michał – plakat do druku / nagroda – tablet graficzny do rysowania Wyróżnienie – Adamek Angelika – plakat dla firmy / nagroda – pendrive Wyróżnienie – Lach Angelika – wkładka do ulotki / nagroda – pendrive

Pozostałe wyróżnienia: Kania Marta, Brożyńska Justyna, Pytlarz Monika, Szecówka Marta / nagroda – dyplomyNasza szkoła uzyskała I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w konkursie \"Liga Ochrony Przyrody i jej działania na różnych poziomach nauczania w roku szkolnym 2014/2015\".Rozpoczynamy comiesięczną prezentację minifelietonów na temat naszej szkoły, której autorką jest jedna z naszych nauczycielek. Wszystkie będą się ukazywać w gazecie \"Życie Częstochowy i Powiatu\" w formie papierowej i elektronicznej. Pierwszy odcinek ukazał się już w październiku, ale dajemy Wam sygnał o tym dopiero teraz żebyście mieli dwa odcinki na raz bo w piątek będzie już następny. Jesteśmy bardzo ciekawi czy Wam się spodobają - jeśli tak to zalajkujcie, prześlijcie znajomym i skomentujcie, ale tylko pozytywnie z No i sprawa najbardziej tajemnicza - KTO JEST AUTOREM ???
Szukajcie pod tym linkiem na stronie 18
http://www.zycieczestochowy.pl/…/item_…/wydanie-16102015.pdf

Wczoraj w Miejskiej Galerii sztuki w ramach obchodów XII juz Nocy Kulturalnej odbył się w sali Gobelinowej pokaz mody przygotowany przez panią profesor Małgorzatę Jung i panią profesor Katarzynę Drążek-Pasternak .Nasze dziewczyny pokazały  kolekcje :Leśny Podwieczorek, Gwiazdy Srebrnego ekranu Imprezę bardzo profesjonalnie poprowadziła pani profesor Marzena Dziurkowska. Dekoracje przygotowała pani profesor Urszula Łyko Katus. Pokaz wypadł świetnie , dziewczyny prezentowały się doskonale na tle dzieł sztuki . To wymarzone miejsce na taki spektakl .

Zbliża się Noc Kulturalna , to już 10 października !
Cóż by to była za kultura bez naszej szkoły !!!! Zatem w sali gobelinowej Miejskiej galerii sztuki odbędą się pokazy w ramach projektu \"Kobieta zmienną jest \" pokażemy nasze najlepsze kolekcje . Przyjdźcie i podziwiajcie o 19.30 , 20.30 i 21.30 !!!

Nasz kanał you tube systematycznie powiększa swoje zasoby. Zajrzyjcie tam od czasu do czasu , żeby zobaczyć stare i nowe dokonania naszych filmowców.

6 września na zaproszenie Wójta Gminy Olsztyn nasze uczennice uświetniły akcję czytania ,,Lalki\'\'. Uroczystość odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie.

Zgodnie z zapowiedzią nasze dziewczyny uświetniły akcje czytania \"Lalki\" spacerując po parku w strojach z epoki . Fajna akcja , piękna pogoda była sprzymierzeńcem i na tym tle nasze uczennice wypadły bardzo wiarygodnie

Uwaga!
Pierwsze zebranie z rodzicami odbędzie się w najbliższy poniedziałek  7 września  o  godzinie 17.00. Ze względu na wagę omawianych spraw obecność obowiązkowa .

UWAGA!!!
Uczniowie z terenu Częstochowy zainteresowani uzyskaniem stypendium szkolnego proszeni są o pilne zgłoszenie się do pedagoga szkolnego . termin składania wniosków upływa 14 września 2015 .
Uczniowie klas czwartych technikum zainteresowani uzyskaniem dopłaty do zakupu podręczników proszeni są o pilne zgłoszenie się do pedagoga szkolnego termin upływa 17 września 2015.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 1 września o godz. 9:00 na dużej sali gimnastycznej.

Terminy badań lekarskich dla uczniów klas pierwszych Technikum Nr 7 w Zespole Szkół                          im. W. S. Reymonta w Częstochowie:

25 sierpnia 2015 r. – wtorek:

8.00 – 9.00: technik technologii odzieży (od 1 września technik przemysłu mody)

9.00 – 11.00: technik usług fryzjerskich


31 sierpnia 2015 r. – poniedziałek:

15.00 – 17.00: technik organizacji reklamy + technik cyfrowych procesów graficznychZapraszamy do Szkoły Policealnej nr 1 w zawodzie technik technologii odzieży działającej przy Zespole Szkół im. W.S. Reymonta w Częstochowie. Nauka w naszej szkole trwa 2 lata i jest bezpłatna. Więcej informaji na temat warunków naboru pod tym linkiem.

ZARZĄDZENIE  NR  77/2015

Dyrektora Zespołu Szkół im. W. S. Reymonta w Częstochowie

z dnia 01-06-2015 r.

w sprawie  powołania komisji konkursowej w celu wyłonienia w drodze konkursu pracowników na wolne stanowiska pracy

 

W związku z przejściem na emeryturę samodzielnego referenta ds. obsługi kancelaryjnej z dniem 01 lipca 2015 r. oraz samodzielnego referenta ds. uczniów z dniem 1 września 2015 r.  w celu wyłonienia w drodze konkursu pracowników na wolne stanowiska pracy powołuję komisję konkursową w składzie:

Wicedyrektor Elżbieta Foltyńska-Nowak – przewodnicząca komisji

Społeczny Inspektor Pracy  Anna Mermer – członek komisji

Główny Księgowy Agata Pluta – członek komisji.

 

Zobowiązuję członków komisji do działania zgodnie z procedurą konkursową zatrudnienia na wolne stanowisko pracy przytoczoną poniżej.

 

 

PROCEDURA KONKURSOWA ZATRUDNIENIA NA WOLNE STANOWISKA PRACY:

 

·         Samodzielnego referenta ds. uczniowskich

·         Samodzielnego referenta ds. obsługi kancelaryjnej

 

1. Dyrektor Zespołu Szkół im. W. S. Reymonta w Częstochowie z siedzibą ul. Krakowska 80 f , 42-200 Częstochowa drogą zarządzenia powołuje komisję konkursową, w której skład wchodzą:

wicedyrektor szkoły, społeczny inspektor pracy, pracownik administracji.

 

2. Wyznaczony przez dyrektora szkoły członek komisji opracowuje tekst ogłoszenia konkursu, który zostaje opublikowany na stronie internetowej szkoły oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

 

Ogłoszenie zawiera:

  • dane identyfikacyjne pracodawcy
  • wymagania niezbędne i dodatkowe wobec kandydata
  • zakres obowiązków na stanowisku pracy
  • informację o warunkach pracy
  • wymiar  i termin zatrudnienia
  • wymagane dokumenty i oświadczenia
  • termin i miejsce składania ofert.

 

3. Komisja dokonuje przeglądu złożonych ofert pod względem formalnym i merytorycznym, wybiera nie więcej niż 3 kandydatów, którzy uzyskali najwyższą ocenę komisji konkursowej do zarekomendowania Dyrektorowi, powiadamia wszystkich kandydatów o wyniku wstępnej kwalifikacji na podstawie złożonych dokumentów i osoby wybrane o terminie rozmowy kwalifikacyjnej z dyrektorem szkoły.

 

4. Dyrektor w obecności jednego członka komisji przeprowadza ostateczną rozmowę ze wskazanymi kandydatami i decyduje o zatrudnieniu spośród osób rekomendowanych mu przez komisję oraz ustala warunki zatrudnienia.

 

5. W przypadku nie rozstrzygnięcia konkursu z uwagi na brak ofert spełniających wymogi określone w ogłoszeniu, postępowanie konkursowe przeprowadza się ponownie.

 

6. O wynikach konkursu są powiadomieni wszyscy kandydaci. Wyniki zostają opublikowane na stronie internetowej szkoły oraz w Biuletynie Informacji Publicznej na okres 14 dni..

 

7. Z przeprowadzonego naboru kandydatów na wolne stanowisko pracy sporządza się protokół.Wyniki Powiatowego konkursu projektów „Motywy przyrodnicze w ubiorze. Edycja VI 2014/2015 – Zwierzęce motywy secesji na T- shirtach”

 

Uwaga: Konkurs umieszczony jest w „Bazie konkursów wiedzy oraz zawodów sportowych i artystycznych dla gimnazjów” (poz. 903) sporządzonej przez Kuratorium Oświaty w Katowicach.

 

   W konkursie wzięli udział uczniowie z 13 szkół: 10 gimnazjalnych i 3 ponadgimnazjalnych.

   Prace oceniano w dwóch kategoriach:

- projekt na T-shircie (36 prac)

- projekt na papierze (39 prac).

 

   W kategorii „Projekt na T-shircie” nagrodzono następujące prace:

I miejsce: Kinga Modlińska, Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Częstochowie, opiekun Beata Pusz

II miejsce: Tomasz Kott, Prywatne Gimnazjum Lingwistyczne, opiekun Anita Zientara

III miejsce: Karolina Szykuła, Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach, opiekun Danuta Kasparek

III miejsce: Joanna Pikor, Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Częstochowie, opiekun Lidia Skrzypczak

Wyróżnienie: Wiktoria Juszczyk, Gimnazjum nr 3 im. Armii Krajowej w Częstochowie, opiekun Elżbieta Skwara

Wyróżnienie: Kamila Syguda, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kłobucku, opiekunowie Izabela Śledziona i Anna Jakubczak

Wyróżnienie: Katarzyna Styś, Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Częstochowie, opiekun Beata Pusz

Wyróżnienie: Julia Kuśmierek, Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Częstochowie, opiekun Anna Ujma - Lubaszka

Wyróżnienie: Izabela Klajn, Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Częstochowie, opiekun Lidia Skrzypczak

 

   W kategorii „Projekt na papierze” nagrodzono następujące prace:

I miejsce: Katarzyna Bucka, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kłobucku, opiekunowie Izabela Śledziona i Anna Jakubczak

II miejsce: Wiktoria Mielczarek, Gimnazjum nr 2 im. Pokolenia Kolumbów w Częstochowie, opiekun Henryka Wuczyńska

III miejsce: Kamila Podsiedlik, Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Częstochowie, opiekun Lidia Skrzypczak

Wyróżnienie: Marta Jakubczak, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kłobucku, opiekunowie Izabela Śledziona i Anna Jakubczak

Wyróżnienie: Katarzyna Lis, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kłobucku, opiekunowie Izabela Śledziona i Anna Jakubczak

Wyróżnienie: Natalia Kozłowska, Gimnazjum nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kazimierza Wielkiego Częstochowie, opiekun Anna Langier

Wyróżnienie: Dominika Rak, Gimnazjum nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kazimierza Wielkiego Częstochowie, opiekun Anna Langier

Wyróżnienie: Kornelia Zębik, Gimnazjum nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kazimierza Wielkiego Częstochowie, opiekun Anna Langier

 

   Organizatorzy i komisja oceniająca prace konkursowe składają podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu i opiekunom prac.

   Gratulujemy zwycięzcom!

   Zwycięzców i ich opiekunów zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród w dniu 17 czerwca 2015 r. o godz. 1300 w Zespole Szkół im. W.S. Reymonta w Częstochowie, ul. Krakowska 80.

   Zachęcamy do udziału w następnej edycji konkursu w roku szkolnym 2015/2016.UWAGA GIMNAZJALIŚCI !
Decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej z dniem 1 września 2015 r. nastąpi zmiana nazwy zawodu z technika technologii odzieży na technika przemysłu mody. Ponieważ system elektronicznego naboru już ruszył więc zmiana nazwy zawodu w tabelach nie jest obecnie możliwa. Oznacza to jednak, że ci z Was, którzy zdecydują się kształcić u nas w zawodzie technik technologii odzieży od 1 września będą uczęszczać do klasy technika przemysłu mody i w takim zawodzie będą wykształceni. Zmiana nazwy jest podyktowana koniecznością jej uwspółcześnienia i dostosowania do rynku pracy. TECHNIK PRZEMYSŁU MODY - DOBRZE TO BRZMI

Marlena Miśkiewicz, Karolina Gazda, Aleksandra Świercz, Paulina Polaczek i Angelika Koćwin zostały finalistkami Ogólnopolskiej Olimpiady z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży. Finał czyli III etap olimpiady , do której zakwalifikowały się nasze dziewczyny odbył się 08.05.2015 na Politechnice Łódzkiej . Wszystkie zostały finalistkami. Serdecznie gratulujemy . To ogromny sukces, jesteśmy z Was dumni !!!
( trzy finalistki na zdjęciu , reszta niestety musi żałować , że ich nie było , gdy uczniowie klasy III B pod bacznym okiem pana profesora Piotra Dłubaka robili portrety )

W XV OGÓLNOPOLSKIM SEMINARIUM STUDENCKIM TEXTIL 2015 \" ŚLADAMI MODY W UCZNIOWSKIE PROGI\"

ZAJĘLIŚMY :

1 MIEJSCE W KATEGORII EKSPOZYCJA MODELOWA PREZENTOWANA STACJONARNIE P.T.\"MODA ULICY\"

ORAZ

1 MIEJSCE  W KATEGORII PREZENTACJA KOLEKCJI WYROBÓW ODZIEŻOWYCH NA MODELKACH - KOLEKCJA ZATYTUŁOWANA \"SZAROŚĆ JEST PODSZEWKĄ ŚWIATA\"  <cyt. z OLGI TOKARCZUK \"Księgi Jakubowe(...)\">.

 18 i 19 kwietnia 2015 odbyło się w Poznaniu Forum Fryzjerstwa LOOK. Byli wystawcy prezentujący nowe sprzęty i kosmetyki do włosów. Odbywały się konkursy fryzjerskie. Na stoiskach firmowych odbywały się pokazy nowych trendów w stylizacji i nie tylko. Najnowsze trendy w koloryzacji prezentował Salvatore Bongiovi a pokaz strzyżeń prowadził Furio Berce. A fryzury konkursowe były odlotowe !

Uwaga!
Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów na dni otwarte naszej szkoły 27 i 28 kwietnia w godzinach od 10 do 13 . Czekamy na Was

Wielkie Święto Szkoły
Wczoraj nie mieliśmy wątpliwości, że w szkole dzieje się coś niezwykłego. Przygotowania do wielkiej imprezy trwały od dawna. W samo południe zaczęło się! O godzinie 12.00 grupa gimnazjalistów i naszych uczniów miała niepowtarzalną okazję zadać pytania wybitnemu projektantowi Łukaszowi Jemiołowi. Godzinę później do uczniów dołączyli inni zaproszeni goście: przedstawiciele Urzędu Miasta, posłowie, dyrektorzy szkół, goście z ASP, przedsiębiorcy, sponsorzy i inni przyjaciele szkoły. Wszyscy udali się na trzecie piętro, na ulicę Paryską, gdzie w otoczeniu charakterystycznych zabytków francuskiej architektury zobaczyli kolekcję zatytułowaną „Moda , dzianina, miasto”. Piętro zostało zamienione w ulicę zgodnie z graficznymi projektami – Marty Kani z klasy III B i Kamili Całus z klasy IV B. Kolekcja uczennic kl. IVA powstała pod okiem pani profesor Joanny Przystańskiej. Modelki przygotowały panie Małgorzata Jung i Katarzyna Drążek- Pasternak. Wypadły jak zwykle bardzo profesjonalnie. W aranżacji paryskiej ulicy brali udział uczniowie klasy III B I II D .Po pokazie wszyscy zaproszeni goście udali się do sali gimnastycznej udekorowanej przez panie Urszulę Łyko – Katus i Annę Ujmę – Lubaszkę z uczniami klasy IB, IIIA i I A/C i 2b . Tam wszyscy mieli okazję zobaczyć film „I cóż, że do Polski” zrealizowany przez uczniów klasy III B : Paulinę Chmielarską , Patryka Knapczyka, Sławka Jeziaka, Martynę Paśnicką i Andżelikę Adamek pod okiem pana Radosława Domańskiego w ramach projektu „Praca czyni mistrza”.
Poznaliśmy również sylwetki naszych absolwentów w krótkich filmach zrobionych w ramach projektu „Drużyna Reymonta”. Kolejnym elementem spotkania był pokaz mody- tym razem modelki zaprezentowały najnowsza kolekcję firmy Karen Styl. Całość imprezy uświetniły oczywiście nasze wokalistki : Dominika Polak, Weronika Korzeń i Roksana Będkowska. Spotkanie poprowadziła niezwykle profesjonalnie ( co nie umknęło uwadze naszego honorowego gościa) pani Marzena Dziurkowska .


W dniu 13 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie wiedzy i umiejętności z zakresu projektowania i wytwarzania odzieży.Zawody II stopnia (okręgowe) odbyły się w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach.W Olimpiadzie wzięły udział uczennice z klas 3A i 4A.
Do następnego etapu - zawodów III stopnia (centralnych) zakwalifikowały się:
Aleksandra Świercz, Angelika Koćwin, Paulina Polaczek z klasy 3A oraz Karolina Gazda i Marlena Miśkiewicz z klasy 4A.
Etap centralny Olimpiady odbędzie się w dniach 9-10 kwietnia 2015r. w Łodzi.

Nasza szkoła zajęła trzecie miejsce  w Częstochowie , w rankingu   techników czasopisma \"Perspektywy \"

W dniu 3 grudnia 2014 r. odbyła się wycieczka zawodowa do Katowic,gdzie młodzież z klas 1,2,3 i 4 Technikum Odzieżowego zwiedziła Wyższą Szkołę Techniczną i wzięła udział w warsztatach na temat projektowania i stylizacji w modzie oraz wzornictwa.W dniu 19 listopada odbyły się w naszej szkole warsztaty dla młodzieży „Udział społeczeństwa w tworzeniu Planu Zadań Ochronnych obszarów Natura 2000”. Szkolenie zorganizował Zarząd Główny Ligi ochrony Przyrody w Warszawie. W warsztatach wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół im. W.S. Reymonta, I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Z. Herberta, IX Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida, Gimnazjum nr 5 im. M. Reja oraz Gimnazjum nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi im. K. Wielkiego w Częstochowie. W zajęciach uczestniczyło 48 osób.

W dniach 5-15 lutego 2015 w naszej szkole odbędą się warsztaty filmowe dla filmowców - amatorów.
Celem warsztatów jest przygotowanie młodych ludzi do stworzenia własnego filmu, który zostanie zaprezentowany na festiwalu „Życie pod specjalnym nadzorem” pod koniec maja 2015.
Więcej informacji na stronie http://www.zpsnfestiwal.pl

W DNIU 21 XI 2014R.ODBYŁY SIĘ W NASZEJ SZKOLE WARSZTATY Z RYSUNKU ŻURNALOWEGO, W KTÓRYCH WZIĘLI UDZIAŁ UCZNIOWIE Z KLAS:1A, 2A, 2C, 3A, 4A, 4B. ZAJĘCIA PROWADZONE BYŁY PRZEZ WYKŁADOWCĘ WYŻSZEJ UCZELNI TECHNICZNEJ W KATOWICACH,PANA PROFESORA ERNESTA ZAWADĘ.UCZNIOWIE , WSPÓLNIE Z WYKŁADOWCĄ, ANALIZOWALI KANONY PROPORCJI SYLWETKI LUDZKIEJ NA PRZESTRZENI DZIEJÓW, A TAKŻE SCHEMAT FIGURY CZŁOWIEKA SŁUŻĄCY PRZEDSTAWIENIU POSTACI W RUCHU.DRUGA CZĘŚĆ WARSZTATÓW POLEGAŁA NA PRZEDSTAWIENIUW KOLORZE SYLWETKI ŻURNALOWEJ NA FORMACIE A3.Z WSZYSTKICH POWSTAŁYCH PRAC WYBRANO SZEŚĆ NAJLEPSZYCH – WAŻNE BYŁY PROPORCJE I STYLIZACJA SYLWETKI DYNAMICZNEJ,A TAKŻE PROJEKT MODELU ODZIEŻOWEGO I SPOSÓB JEGO PRZEDSTAWIENIA.AUTORZY NAJLEPSZYCH PRAC ZOSTALI OBDAROWANI FIRMOWYMI FILIŻANKAMI Z LOGO WYŻSZEJ SZKOŁY TECHNICZNEJ.WSZYSTKIE PRACE ZOSTANĄ POKAZANE NA WYSTAWIE W NASZEJ SZKOLE, A NAJLEPSZE ,TAKŻE NA STRONIE INTERNETOWEJ WST W KATOWICACH.3 GRUDNIA NASI UCZNIOWIE ZWIEDZĄ KATOWICKĄ UCZELNIĘI WEZMĄ UDZIAŁ W PODOBNYCH WARSZTATACH ORAZ ZAJĘCIACH Z WZORNICTWA I PROJEKTOWANIA.                                          Instytut Matematyki Politechniki Częstochowskiej zaprasza na kurs przygotowawczy z matematyki dla kandydatów na studia techniczne.
Zajęcia odbywać się będą w soboty w godzinach 9:00 - 12:00 w sali B1, B2 Al. Armii Krajowej 21.
Pierwszespotkanieodbędziesię15listopada.
Udział w kursie jest bezpłatny.

Rejestracja na zajęcia do dnia 10.11.2014r. pod adresem www.im.pcz.pl
(dodatkowych informacji udziela sekretariat Instytutu Matematyki tel.34-3250324)
Terminarz i harmonogram spotkań pod adresem www.im.pcz.pl


Przypominamy, że od jutra w szkole będzie obowiązywało obuwie zmienne.


W najbliższy poniedziałek tj.22.IX rozpoczynają się podchody językowe, z języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego, które zakończą się w piątek 26.IX czyli w Europejskim Dniu Języków. Każdego dnia będziecie mogli szukać ukrytych na terenie szkoły pytań a osoby, które w piątek zgłoszą się do nauczycieli poszczególnych języków z największą liczbą pytań oraz poprawnych odpowiedzi otrzymają nagrody.
Pozdrawiam i życzę powodzenia :)
Anna Bielenda


Projekt pn. „Praktyka czyni mistrza”

jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

INFORMACJA WYNIKACH UZUPEŁNIAJĄCEGO NABORU UCZESTNIKÓW/UCZESTNICZEK DO UDZIAŁU W PROJEKCIE

PN. „PRAKTYKA CZYNI MISTRZA”

 

Niniejszym ogłasza się wyniki uzupełniającego naboru uczestników/uczestniczek
do udziału w projekcie pn. „Praktyka czyni mistrza” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

 

W wyniku uzupełniającej procedury rekrutacyjnej do projektu zakwalifikowano następujących/-e uczestników/-czki:

 

W Zespole Szkół im. W.S. Reymonta w Częstochowie:

 

MODUŁ REKLAMA:

1. Adrian Ciężki

2. Rafał Dawidowski

3. Karol Duda (lista rezerwowa)Trwa nabór uzupełniający na zajęcia w ramach projektu Akademia Młodego Zawodowca. Szczegółowych informacji udziela szkolny koordynator projektu p. M. Pydzik. Składanie dokumentów trwa do 15 września 2014r.

Ogłoszenie

II Etap Regulamin

Formularz zgłoszeniowy

Oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych

Rekomendacja wychowawcy

Ankieta rekrutacyjna

Oświadczenie o średniej ocen

Opinia nauczyciela języka obcego

Deklaracja uczestnictwa

Nowy rok szkolny zaczął się dla naszej szkoły wyjątkowo ! Nasza szkoła miała okazję uczesniczyć w Międzynarodowych Targach Mody Expo. Mieliśmy nie tylko własne stoisko , ale również zaprezentowaliśmy nasze kreacje . Relacja fotograficzna już wkrótce !

Zaczęliśmy nowy rok szkolny ! Życzymy wszystkim powodzenia!

 Projekt pn. „Praktyka czyni mistrza”

jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Ed.042.5.2014                                                                    Częstochowa, 02.09.2014 r.

 

OGŁOSZENIE O UZUPEŁNIAJĄCEJ REKRUTACJI UCZESTNIKÓW/UCZESTNICZEK
DO UDZIAŁU W PROJEKCIE PN. „PRAKTYKA CZYNI MISTRZA”

 

Ogłasza się uzupełniający nabór uczestników/uczestniczek do udziału w projekcie pn. „Praktyka czyni mistrza” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki,  Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Projekt zakłada udzielenie wsparcia uczniom/uczennicom klas I-III Zespołu Szkół Technicznych (ZST) na kierunku Dekarz oraz Zespołu Szkół im. W.S. Reymonta (ZSR) na kierunku Technik organizacji reklamy.

 

Dla uczestników/-czek zrekrutowanych w wyniku rekrutacji uzupełniającej projekt przewiduje następujące formy wsparcia:

         1. w Zespole Szkół im. W.S. Reymonta – profil REKLAMA

·                     Indywidualne doradztwo zawodowe – 2h

·                     Kurs branżowego języka angielskiego – 30h

·                     Kurs zaawansowanej grafiki komputerowej – 104h

·                     Kurs aplikacji folii reklamowych – 16h

·                     Kurs planowania i zarządzania wydarzeniami artystycznymi, szkoleniami
i eventami – 16h

·                     Kurs fotografii reklamowej – 60h

·                     Wizyta studyjna w Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi

·                     Praktyki zawodowe w drukarni Garmond

         2. w Zespole Szkół im. W.S. Reymonta – profil FILM

·                     Indywidualne doradztwo zawodowe – 2h

·                     Kurs branżowego języka angielskiego – 30h

·                     Kurs obsługi programu do montażu video i obróbki dźwięku – 14h

·                     Wizyta studyjna w Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi

·                     Praktyki zawodowe w Studio Filmowym Kadrzapis

          3. w Zespole Szkół Technicznych /nie dotyczy/

Rekrutacja do Projektu prowadzona będzie w terminie od 3 do 10 września 2014 r. Dokumenty aplikacyjne będą przyjmowane przez Koordynatorki Szkolne z placówek biorących udział w Projekcie, tj.:

         1. Zespół Szkół Technicznych, ul. al. Jana Pawła II 126/130 – Pani Małgorzata Rajca;

         2. Zespół Szkół im. W.S. Reymonta, ul. Krakowska 80 F – Pani Katarzyna Nawrocka.

 

Dokumenty aplikacyjne można pobrać bezpośrednio u Koordynatorek Szkolnych a także na stronie internetowej Wnioskodawcy poświęconej funduszom europejskim w zakładce projektowej „Praktyka czyni mistrza” (www.fe.czestochowa.pl).

 

Udział w Projekcie jest bezpłatny. Uczniowie/uczennice, którzy/re zgłoszą chęć uczestnictwa i zostaną zakwalifikowani/e do Projektu, będą uczestniczyć
w przewidzianych w projekcie formach wsparcia, które odbywać się będą
w  okresie od września 2014 r. do czerwca 2015 r.

 

Przewidywany termin ogłoszenia wyników ustala się na nie później niż 18 września 2014 r. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej Wnioskodawcy poświęconej funduszom europejskim oraz tablicach informacyjnych Szkół biorących udział w projekcie.Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się 1 września o godz. 10:30 na dużej sali gimnastycznej.

Na godzinę 9:00 ksiądz proboszcz zaprasza do Archikatedry na mszę świętą w intencji nowego roku szkolnego.

W środę, 4 czerwca mija 25 rocznica wyborów z 4 czerwca 1989 r., które zakończyły się wielkim zwycięstwem Solidarności. Ich konsekwencją był upadek komunizmu i przemiany polityczne nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie  Środkowo-Wschodniej.

Wybory przeprowadzone 4 czerwca 1989 r. były rezultatem porozumienia zawartego pomiędzy władzą komunistyczną a przedstawicielami części opozycji i kościoła podczas obrad okrągłego stołu.

W książce ''Pół wieku dziejów Polski 1939-1989'' prof. A. Paczkowski pisał: ''Najważniejszym jego owocem było obszerne porozumienie polityczne, nazwane na pół ironicznie, na pół krytycznie kontraktem stulecia''. Obejmowało ono pakiet ustaleń dotyczących zarówno reorganizacji najważniejszych organów państwowych - wprowadzenie drugiej izby (Senatu) i urzędu Prezydenta PRL.

Ustalenia zawarte wówczas w sprawie wyborów parlamentarnych były jednorazowe. Kolejne wybory były przeprowadzone na zasadach całkiem demokratycznych. W niedzielę 4 czerwca 1989 r., odbyły się pamiętne wybory. Frekwencja wyniosła 62%.

Wybory czerwcowe miały kluczowe znaczenie dla upadku reżimu komunistycznego i narodzin III Rzeczypospolitej.

Więcej na ten temat będzie można się dowiedzieć podczas ,,Lekcji Wolności\'\' przeprowadzonej przez nauczycieli historii w drugiej połowie czerwca.


Z okazji Dnia Matki częstochowski Klub Amazonek zorganizował na Placu Biegańskiego pokaz mody . Impreza odbywająca się co roku jest również udziałem naszych uczennic przygotowanych przez panią profesor Małgorzatę Jung .

10 kwietnia pojechaliśmy do Łodzi ! Wróciliśmy oczywiście z nagrodami jak co roku . Tym razem zdobyliśmy II miejsce z kolekcją \" Być jak Grace Kelly\" i \"Reymont na czerwonym dywanie\". mamy też pierwsze miejsce w kategorii plakat. Za zdjęcia do plakatu odpowiedzialna była Paulina Pędziwiatr z klasy II B . Więcej szczegółów już wkrótce .Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!

26 marca 2014 w Zespole Szkół Gastronomicznych w Częstochowie odbył się Turniej o Tytuł Mistrza Mowy Polskiej 2014. Uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych licznie się stawili, aby zmierzyć się z zadaniami z gramatyki i ortografii. Naszą szkołę reprezentowały: Paulina Lewicka, Anna Kawacz oraz Marta Kania, które udały się tam z panią Hauser - polonistką. Na kartce z zadaniami trzeba było między innymi napisać poprawną wersję zdania z błędem gramatycznym, uzupełnić związki frazeologiczne czy rozszyfrować skróty i skrótowce, takie jak NIP, PKO BP, PGNiG. ,,Gastronomik\" zadbał również o miłą atmosferę - można było poczęstować się pysznym ciastkiem, herbatą i kawą. Niecierpliwie czekamy na wyniki!


III etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży

Dobiegły końca zmagania uczestników Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży,
W dniach 3-4 kwietnia 2014 roku w Łodzi na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej odbył się ostatni, III etap olimpiady. Przystąpiło do niego 44 uczniów z 10 szkół z różnych rejonów Polski ( Sosnowiec, Maków Podhalański, Bielsko- Biała, Częstochowa, Łódź, Piotrków Trybunalski, Gorzów Wielkopolski, Białystok, Nowy Targ, Nowy Sącz). Uczniowie walczyli o tytuł finalisty i laureata.
Finalistami z naszej szkoły zostali:
1. Daria Kuc – IVA
2. Sylwia Kuras – IVA
3. Agnieszka Gabrysiak - IVA
4. Magdalena Grela - IVA
5. Dominika Wilk - IVA
6. Katarzyna Magierska - IVA
7. Patrycja Zolińska – III A
Podczas III etapu olimpiady wyłoniono 6 laureatów, którzy odpowiadali ustnie na pytania komisji.
Najlepszą z Reymonta okazała się Patrycja Zolińska z klasy III A ( IV miejsce)
Gratulujemy

Zgodnie z zapowiedziami w czwartek 20 marca odbyła się w MDK-u IV edycja imprezy \" Reymont jest przedsiębiorczy. Tym razem   na scenie za filmową kliszą pojawiły się Grace Kelly , Bigitte Bardot , Sophia Loren i mnóstwo innych gwiazd srebrnego ekranu.Zarówno scenografia , jak i uszyte przez uczniów kreacje były na najwyższym poziomie. Pokaz mody w wykonaniu oczywiście naszych uczennic, jak co roku wzbudził zachwyt publiczności.
Zaszczyciły nas również swoją obecnością dwie gwiazdy : wybitny aktor pan Jan Nowicki i wybitny muzyk Muniek Staszczyk . Podpisywali oni swoje książki , z których dochód w całości został przekazany na leczenie i rehabilitację Julki Janik . Obszerniejszy opis imprezy już wkrótce.

18 marca 2014 roku w naszej szkole odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej . Do etapu diecezjalnego zakwalifikowali się :
Emanuela Mazur z klasy IVA, Angelika Sokołowska z klasy I C i Sebastian Zalas z klasy II B . Gratulujemy !

W przyszłym tygodniu 28 i 29 marca, w piątek i sobotę otwieramy drzwi naszej szkoły i zapraszamy serdecznie wszystkich gimnazjalistów . Oto przybliżony harmonogram :
od 8.55 – 9.40 \" Co nam ślina na język przyniesie\"
- czyli możecie pobawić się reklamowymi sloganami
od 9.50 – 10.35 \"Fryzury na główkach i głowach\" -
czyli wasze pierwsze kroki we fryzjerstwie, najpierw popróbujecie sobie na tzw. główkach fryzjerskich, a potem na głowach modelek
od 10.45 – 11.30 \" Pozowanie - łatwe czy trudne?\"
czyli będziesz ustawiać modelki i siebie na planie zdjęciowym w różnych sytuacjach i z różnymi rekwizytami
11.50 – 12.35 \" Świat szmat\"
czyli będziecie drapować czyli układać i upinać tkaniny na manekinach. Dużo belek z tkaninami, szpilek, manekinów i dobrej muzyki.
12.45 – 13.30 \"Malowanie światłem\"
czyli będziecie uczestniczyć w zajęciach z grafiki komputerowej połączonych z fotografią

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie . Prosimy również o wcześniejszy kontakt , podanie nam dnia , godziny, liczby osób. Możecie to zrobić drogą mailową na adres 6reymont@gmail.com
lub na facebooku .

Uczniowie z Reymonta aktywnie włączyli się w akcję pomocy w zbiórce pieniędzy  na leczenie  Juli Janik. Fundacja HISTORIA I KULTURA, reprezentowana przez pana Waldemara Michalskiego, przekazała na ten cel książki Zygmunta Staszczyka „Muniek”  i Jana Nowickiego „Mężczyzna i one”. Książki  będzie można zakupić w czasie imprezy „Reymont jest przedsiębiorczy”, a obaj autorzy będą je dla Państwa podpisywali. Dochód ze sprzedaży książek zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Julii Janik.Już wkrótce w naszej szkole odbędą się dni otwarte . 28 i 29 marca zapraszamy wszystkich gimnazjalistów . Szczegółowy harmonogram podamy wkrótce .Obejrzyjcie nasze plakaty , chyba nie macie wątpliwości , że RE:ymont to najlepsza odpowiedź dla gimnazjalisty . Zapraszamy !!!

W tym miesiącu pojawiły się nasze nowe plakaty i ulotki . Autorem zdjęć jest pan Piotr Dłubak .Oczywiście modelkami są nasze uczennice . Myślę , że mając takie plakaty przed oczami zajrzycie do nas na drzwi otwarte , które odbędą się 28 i 29 marca . Oczywiście szczegółowy harmonogram podamy w najbliższym terminie.

W naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia nagród w 27. edycji konkursu \"Mój las\". W gronie nagrodzonych na poziomie regionalnym znalazły się Weronika Sulej z klasy I C (pierwsze miejsce: szkoły ponadgimnazjalne) oraz Izabela Klajn z klasy I A (wyróżnienie)

My tez chcieliśmy pomóc chorej na  raka Julce i zrobiliśmy dla Niej plakat !
Dziś Julka jest już po operacji . Mamy nadzieję, że czuje się dobrze, życzymy szybkiego powrotu do formy !!!

Jesteśmy bardzo zdolni ! Gimnazjalisto jeśli chcesz robić równie profesjonalne okładki na płyty musisz do nas przyjść i popracować pod okiem pana profesora Piotra Dłubaka - znanego artysty fotografika .

Nasi uczniowie pod opieką nauczycieli godnie reprezentowali zawód Technik Organizacji Reklamy. Sami wykonywali fotografie, pozowali,filmowali oraz rozmawiali i zapraszali gimnazjalistów do uczenia się ciekawego i kreatywnego zawodu jakim jest Technik Organizacji Reklamy .

Przygotowania do imprezy "Reymont jest przedsiębiorczy" idą pełną parą . Zobaczcie jaki wspaniały baner zaprojektowała pani profesor  Barbara Wągiel   !

Przygotowania do gali idą pełna parą . W środę świetnie bawiliśmy się przy kręceniu teledysku . Był z nami Janusz Yanina Iwański , muzyk jazzowy i rockowy, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów i wokalista. Współzałożyciel zespołów Tie Break, Soyka Yanina, współpracownik Drum Freaks i Maanamu. Mamy nadzieję, że bawił się z nami równie dobrze !

W najbliższy czwartek (19.12.2013r.) odbędą się zebrania z rodzicami. Początek o godz. 16:30 w wyznaczonych salach lekcyjnych.


Zajęcia realizowane w ramach projektu pn. „Praktyka czyni mistrza”

 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

LISTA PODSTAWOWA UCZNIÓW/UCZENNIC ZAKWALIFIKOWANYCH DO UDZIAŁU W PROJEKCIE PN. „PRAKTYKA CZYNI MISTRZA

L.p.

Imię i nazwisko*

Punktacja

1.     

Adamek Angelika

9

2.     

Całus Kamila

13

3.     

Czaja Patrycja

10

4.     

Dyl Michał

11

5.     

Haber Ata

11

6.     

Jeziak Sławomir

10

7.
Kania Marta10,5

8.     

Kawacz Anna

13

9.     

Knapczyk Patryk

10

10.     

Konopa Norbert

9,5

11. 

Kudala Tomasz

12

12. 

Kulejewska Daria

11

13. 

Lach Angelika

12,5

14. 

Lewicka Paulina

13

15. 

Niedostatkiewicz Paulina

11

16.
Paśnicka Martyna
10,5
17.
Pawlik Dawid

11

18. 

Pędziwiatr Paulina 12

19. 

Stefanova Shanet

12

20. 

Wolak Grzegorz 9LISTA UCZNIÓW/UCZENNIC ZAKWALIFIKOWANYCH DO POSZCZEGÓLNYCH FORM WSPARCIA**

1. Moduł REKLAMA

L.p.

Imię i nazwisko*

Punktacja

1.     

Całus Kamila

13

2.     

Dyl Michał

11

3.
Kania Marta10,5

4.     

Kawacz Anna

13

5.     

Kudala Tomasz

12

6.     

Kulejewska Daria

11

7.     

Lach Angelika

12,5

8.     

Lewicka Paulina

13

9.     

Niedostatkiewicz Paulina

11

10.  

Pawlik Dawid

11

11. 

Pędziwiatr Paulina

12

12. 

Stefanova Shanet

12
2. Moduł FILM

L.p.

Imię i nazwisko*

Punktacja

1.      

Adamek Angelika

9

2.      

Czaja Patrycja

10

3.      

Haber Ata

11

4.      

Jeziak Sławomir

10

5.      

Knapczyk Patryk

10

6.      

Konopa Norbert

9,5

7.      

Paśnicka Martyna

10,5

8.      

Wolak Grzegorz

9Wyróżnienie dla Agaty

Agata Szyda z klasy I B otrzymała wyróżnienie w Regionalnym Konkursie Fotografii Przyrodniczej „NATURA 2000 I CZŁOWIEK = ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ” zorganizowanym przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Katowicach.

Celem Konkursu adresowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów uczelni wyższych województwa śląskiego było przedstawienie współistnienia człowieka i przyrody na obszarach Natura 2000, znajdujących się w województwie śląskim.

W uzasadnieniu przyznania Agacie wyróżnienia za zdjęcie „Na rozstaju dróg”, czytamy:Praca wyróżniona za zgodność z tematem, czytelny przekaz oraz przedstawienie działalności człowieka polegającej na nieinwazyjnym czerpaniu z walorów obszaru Natura 2000”.

Serdecznie gratulujemy Agacie sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć w dziedzinie fotografii.

Nagrodzone i wyróżnione w konkursie fotografie oraz relację z uroczystości wręczenia nagród można zobaczyć tutaj i tutaj.Uczniowie, którzy otrzymali stypendium socjalne proszeni są o pilny kontakt z pedagogiem szkolnym.

Projekt pn. „Wspomaganie na piątkę”
jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


INFORMACJA O NABORZE DO W PROJEKTU

PN. „Wspomaganie na piątkę”

Ogłasza się nabór do projektu pn. „Wspomaganie na piątkę” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki,  Priorytet III. Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5. Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół.Celem głównym Projektu jest podniesienie jakości funkcjonowania systemu doskonalenia nauczycieli w mieście Częstochowa poprzez stworzenie Rocznych Planów Wspomagania spójnych z rozwojem szkół / przedszkoli (SZ/P) w obszarach wymagających szczególnego wsparcia do 30.06.2015 r.

Projekt przewiduje następujące formy wsparcia:

1. W ramach Projektu Sz/P/D/N mogą korzystać z następujących form wsparcia:

a) Rocznych Planów Wspomagania realizowanych w oparciu o oferty doskonalenia; W roku szkolnym 2013/2014 i 2014/2015 zostaną wdrożone Roczne plany wspomagania (RPW) – po 1 w 56 szkołach/przedszkolach (SZ/P). Każda SZ/P będzie wdrażała po 1 RPW w danym roku szkolnym

b) sieci współpracy i samokształcenia. W skład sieci wchodzi zespół liczący ok. 20-25 nauczycieli z różnych szkół/przedszkoli, którzy w zorganizowany sposób współpracują ze sobą, szczególnie w zakresie rozwiązywania problemów i dzielenia się doświadczeniem. Członkowie sieci spotkają się 3-5 razy w roku szkolnym, w odstępach około 2-miesięcznych. Między spotkaniami pracują na platformie internetowej udostępnionej przez ORE (forum wymiany doświadczeń, materiały samokształceniowe, forum dyskusyjne). Pracami sieci kieruje koordynator sieci współpracy i samokształcenia..

Rekrutacja do Projektu prowadzona będzie w terminie od 8 listopada
do 25 listopada 2013 r. zgodnie z Regulaminem rekrutacji. Kompletne dokumenty rekrutacyjne powinny zostać zebrane w danej szkole i dostarczone przez Dyrektora szkoły/przedszkola do Koordynatora Projektu w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, pok. 305.

Dokumenty rekrutacyjne można bezpośrednio pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta Częstochowy poświęconej funduszom europejskim ( http://www.fe.czestochowa.pl ), stronie internetowej Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych oraz Samorządowego Ośrodka Doskonalenia oraz na stronach wszystkich szkół i przedszkoli podlegających pod Gminę Miasto Częstochowa oraz w siedzibie Beneficjenta u Koordynatora projektu w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, pok. 305.

Przewidywany termin ogłoszenia wyników ustala się na nie później niż 13 grudnia 2013 r. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej Urzędu Miasta Częstochowy poświęconej funduszom europejskim ( http://www.fe.czestochowa.pl ) , stronie internetowej Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych oraz Samorządowego Ośrodka Doskonalenia jak również na stronach i tablicach ogłoszeń wszystkich szkół i przedszkoli biorących udział w projekcie podlegających pod powiat Miasto Częstochowa .

Załączniki:
Regulamin
Katalog kryteriów
FORMULARZ szkoła, przedszkole
FORMULARZ dla nauczyciela, nauczycielki
Rekomendacja naczelnika
Rekomendacja dyrektora
Oświadczenie
Deklaracja uczestnictwa – Dyrektor
Deklaracja uczestnictwa nauczyciel, nauczycielka
Lista podstawowa
Lista rezerwowa
Oświadczenie o rezygnacji


Prezentacja z historii do pobrania:


ArtDeco.odp

Dariusz Zając


INFORMACJA O NABORZE UCZESTNIKÓW/UCZESTNICZEK
DO UDZIAŁU W PROJEKCIE
PN. „AKADEMIA MŁODEGO ZAWODOWCA”

Lista zakwalifikowanych uczniów/uczennic

Ogłasza się nabór uczestników/uczestniczek do udziału w projekcie pn. „Akademia młodego zawodowca” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki,  Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Projekt skierowany jest do uczniów klas I-IV w 13 ZSZ w Częstochowie w tym 1 ZSZ Specjalnych w wieku 16-19 lat z wykształceniem gimnazjalnym, nieaktywnych zawodowo, uczących się dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Częstochowa.

Projekt przewiduje następujące formy wsparcia:

I.     Zwiększenie dostępu do profesjonalnego doradztwa zawodowego

1.    Doradztwo zawodowe grupowe dla ZSA, ZSP, ZSR, ZSTiO, ZSK, ZSE, ZSG, ZSME, ZSSB, ZST, TZN, ZSZS – przewidywana minimalna liczba uczestników/uczestniczek 1165 (238 K)

2.    Doradztwo zawodowe indywidualne dla ZSA, ZSP, ZSR, ZSTiO, ZSK, ZSE, ZSG, ZSME, ZSSB, ZST, TZN, ZSZS – przewidywana minimalna liczba uczestników/uczestniczek 50%

II.   Wzrost teoretycznych i praktycznych kompetencji zawodowych dla:

 

1.    Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta

a)    Zajęcia z branżowego języka angielskiego - 30h/gr.

b)    Zajęcia z branżowego języka francuskiego - 30h/gr.

c)    Zajęcia zawodowe dla Technika technologii odzieży - 30h/gr.

d)    Zajęcia zawodowe - modeling warsztaty technologii odzieży - 30h/gr.

e)    Kursy:

-      obsługi programu Adobe Photoshop - 12h/gr.

-         szycia i technik haute couture - 15h/gr.

-         fotografii Mody - 20h/gr.

-         projektowania i konstrukcji bielizny- 25h/gr.

-         rysunku żurnalowego- 30h/gr.

f)    Praktyki ok. 25 ucz.

Rekrutacja do Projektu prowadzona będzie w terminie od 8 listopada do  23 listopada  2013 r. Dokumenty aplikacyjne do czasu wyłonienia w postępowaniu przetargowym Koordynatorów Szkolnych będą przyjmowane przez nauczycieli z placówek biorących udział w Projekcie, tj.

1)  Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta - Pani Mariola Pydzik

Dokumenty aplikacyjne można pobrać bezpośrednio u Koordynatorów Szkolnych a także na stronie internetowej  Wnioskodawcy poświęconej funduszom europejskim w zakładce projektowej „Akademia młodego zawodowca”  (www.fe.czestochowa.pl).

Udział w Projekcie jest bezpłatny. Uczniowie/uczennice, którzy/re zgłoszą chęć uczestnictwa i zostaną zakwalifikowani/e do Projektu, będą uczestniczyć w przewidzianych w projekcie formach wsparcia, które odbywać się będą w  okresie od stycznia 2014 r. do czerwca 2015 r.

Przewidywany termin ogłoszenia wyników ustala się na nie później niż 7 grudnia 2013 r. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej Wnioskodawcy poświęconej funduszom europejskim oraz tablicach informacyjnych Szkół  biorących udział w projekcie.
Nasi uczniowie pod opieką nauczycieli godnie reprezentowali zawód Technik Organizacji Reklamy. Sami wykonywali fotografie, pozowali,filmowali oraz rozmawiali i zapraszali gimnazjalistów do uczenia się ciekawego i kreatywnego zawodu jakim jest Technik Organizacji Reklamy. Dalsza część relacji z targów już jutro

Zajęcia realizowane w ramach projektu pn. „Praktyka czyni mistrza”

 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Ed.042.47.2013                                                                  Częstochowa, 31.10.2013 r.

 

INFORMACJA O NABORZE UCZESTNIKÓW/UCZESTNICZEK
DO UDZIAŁU W PROJEKCIE PN. „Praktyka czyni mistrza”

 

Ogłasza się nabór uczestników/uczestniczek do udziału w projekcie pn. „Praktyka czyni mistrza” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki,  Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Projekt zakłada udzielenie wsparcia uczniom/uczennicom klas I-III Zespołu Szkół Technicznych (ZST) na kierunku Dekarz oraz Zespołu Szkół im. W.S. Reymonta (ZSR) na kierunku Technik organizacji reklamy.

 

Projekt przewiduje następujące formy wsparcia:

         1. w Zespole Szkół im. W.S. Reymonta – profil REKLAMA

·                     Trening autoprezentacji – 6h

·                     Indywidualne doradztwo zawodowe – 4h

·                     Kurs branżowego języka angielskiego – 30h

·                     Zajęcia z projektowania reklamy zewnętrznej – 30h

·                     Kurs zaawansowanej grafiki komputerowej – 128h

·                     Kurs aplikacji folii reklamowych – 16h

·                     Kurs planowania i zarządzania wydarzeniami artystycznymi, szkoleniami i eventami – 16h

·                     Kurs fotografii reklamowej – 60h

·                     Wizyta studyjna w Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi

·                     Praktyki zawodowe w drukarni Garmond - 160h

         2. w Zespole Szkół im. W.S. Reymonta – profil FILM

·                     Trening autoprezentacji – 6h

·                     Indywidualne doradztwo zawodowe – 4h

·                     Kurs branżowego języka angielskiego – 30h

·                     Zajęcia z zakresu opracowywania scenariusza i scenopisu formy filmowej – 30h

·                     Kurs obsługi programu do montażu video i obróbki dźwięku – 32h

·                     Wizyta studyjna w Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi

·                     Praktyki zawodowe w Studio Filmowym Kadrzapis

          3. w Zespole Szkół Technicznych

·                     Trening autoprezentacji – 6h

·                     Indywidualne doradztwo zawodowe – 4h

·                     Kurs branżowego języka angielskiego – 30h

·                     Zajęcia z kosztorysowania – 15H

·                     Zajęcia „montaż systemów solarnych” - 15h

·                     Zajęcia „prace wysokościowe” - 20h

·                     Kurs alpinistyki przemysłowej w Ujściu – 5 dni

·                     Warsztaty alpinistyki przemysłowej w Olsztynie – 6 jednodniowych wyjazdów

 

Rekrutacja do Projektu prowadzona będzie w terminie od 31 października do  15 listopada  2013 r. Dokumenty aplikacyjne będą przyjmowane przez Koordynatorki Szkolne z placówek biorących udział w Projekcie, tj.:

         1. Zespół Szkół Technicznych, ul. al. Jana Pawła II 126/130 – Pani Małgorzata Rajca;

         2. Zespół Szkół im. W.S. Reymonta, ul. Krakowska 80 F – Pani Katarzyna Nawrocka.

 

Dokumenty aplikacyjne można pobrać bezpośrednio u Koordynatorek Szkolnych a także na stronie internetowej Wnioskodawcy poświęconej funduszom europejskim w zakładce projektowej „Praktyka czyni mistrza” (www.fe.czestochowa.pl).

 

Udział w Projekcie jest bezpłatny. Uczniowie/uczennice, którzy/re zgłoszą chęć uczestnictwa i zostaną zakwalifikowani/e do Projektu, będą uczestniczyć w przewidzianych w projekcie formach wsparcia, które odbywać się będą w  okresie od grudnia 2013 r. do czerwca 2015 r.

 

Przewidywany termin ogłoszenia wyników ustala się na nie później niż 30 listopada 2013 r. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej Wnioskodawcy poświęconej funduszom europejskim oraz tablicach informacyjnych Szkół biorących udział w projekcie.Najlepsze wyniki z dyktanda z języka angielskiego uzyskali:
I miejsce - Michał Siciński, klasa 3LA
II miejsce - Emanuela Mazur, klasa IVA
III miejsce - Julia Kuśmierek, klasa IIA
Gratulujemy!
Rozdanie nagród 14.10.

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Masz kłopot? Szukasz rozwiązania jakiegoś problemu?

Szybko i dyskretnie uzyskasz pomoc zwracając się do:
- pedagoga szkolnego - pedagogzs@o2.pl
- Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116111 (połączenie bezpłatne).

Zespół Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych w Częstochowie informuje, że w ramach Dni Otwartych On-Line w dniu 4.10.2013 będzie można uzyskać pomoc psychologiczno-pedagogiczną, kontaktując się z poradnią przez: GG 48766458; adres e:mail zpp.oline@tlen.pl w godzinach 8:00 - 18:00.

W zeszłym tygodniu , nasze uczennice pod opieką pani profesor Jung i pani profesor Drążek- Pasternak były w Łodzi na imprezie " Szwalnia 2014" . Oczywiście wspaniale wypadły . Zajrzyjcie na Facebooka , tam jest mnóstwo zdjęć .

24 września nasze szkolne boisko zostało oficjalnie otwarte .Były przemówienia , pokaz aerobiku i mecz . Dyrektorzy częstochowskich kontra uczniowie naszej szkoły . Było bardzo uroczyście i sportowo zarazem.

Uwaga!
W dniach 30.09-01.10.2013 odbędą się wybory do Samorządu Szkolnego.
Kandydaci:
1. Izabela Klajn 1A
2. Magdalena Pawłowska 1A
3. Magdalena Jeziorska 1C
4. Ata Haber 1D
5. Karol Zawada 2B
6. Martyna Świącik 2C
7. Kamila Jaroń 2C
8. Paulina Lewicka 3B
9. Daid Pawlik 3B
10. Agnieszka Żak 2a
Oddaj głos na swojego faworyta!

Uwaga !
Który z młodych projektantów nie śni o kreacji swojego autorstwa na pokazie w blasku fleszy? Teraz pojawiła się szansa na ten pierwszy ważny krok i sięgnięcie po marzenia - Galeria Bronowice zaprasza zdolnych artystów do udziału w konkursie „Młodopolskie Kroje\". Finaliści zaprezentują swoje pomysły na pokazie mody. Nagroda główna to 10 tys. zł.

Do rywalizacji stanąć może każdy, kto ma pasję i umiejętności, potrzebne do zaprojektowania i uszycia stroju inspirowanego epoką Młodej Polski. Pierwszy etap konkursu potrwa do 22 października br. i polega na przygotowaniu projektu stroju.

Twórcy 50 najciekawszych koncepcji zostaną zaproszeni do kolejnego etapu, jakim jest uszycie kreacji według własnego pomysłu i przedstawienie go podczas osobistego spotkania z jury. Następnie jurorzy wyłonią 30 strojów, które autorzy będą mogli zaprezentować w trakcie wielkiego pokazu na Uroczystej Gali Otwarcia Galerii Bronowice. Zwycięzca konkursu zostanie wyłoniony podczas pokazu i otrzyma nagrodę główną w wysokości 10 tys. zł.

Projekty, wraz z opisem stroju, próbkami i opisem materiałów oraz wypełnionym formularzem zgłoszeniowym i oświadczeniem należy przesyłać do dnia 22 października lub dostarczać osobiście na adres: Open Media, ul. Obozowa 42a/2, 30-383 Kraków, z dopiskiem: Galeria Bronowice.

Organizatorem konkursu jest Galeria Bronowice, współorganizatorem (nadzór artystyczny) krakowska Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru. szczegółowe informacje znajdziecie tutaj

W najbliższym tygodniu odbędzie się kiermasz używanych podręczników.
Sprzedających i kupujących zapraszamy od środy do piątku do świetlicy w czasie długiej przerwy. Liczymy również na absolwentów.

Jutro w naszej szkole odbędą się zebrania z rodzicami. Rodzice uczniów klas pierwszych przychodzą na godzinę 16:00 na salę gimnastyczną. Rodzice pozostałych uczniów przychodzą do szkoły na godzinę 16:30 do wyznaczonych sal lekcyjnych.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się 2 września 2013 r., o godz. 9.00

We wtorek 27. 08. 2013 r., o godzinie 9.00 będzie pisemny maturalny egzamin poprawkowy. Osoby, które do niego przystępują powinni zgłosić się do szkoły najpóźniej o 8.30 z dowodem osobistym lub innym dokumentem potwierdzającym tożsamość.

W środę 28 sierpnia 2013 roku odbędzie się spotkanie dla osób, które chcą się douczyć przed egzaminem poprawkowym z matematyki. Spotkanie organizuje p. Anna Mermer. Początek o godzinie 9:00

Jutro od godz. 12:00 będą do odebrania wyniki egzaminu maturalnego, , każdy absolwent musi mieć ze sobą dowód osobisty albo inny dokument, potwierdzający tożsamość ze zdjęciem i numerem PESEL.

26 czerwca 2013 r., o godz. 9.50 odbędzie się egzamin klasyfikacyjny z matematyki - p. Peryga, p. Mermer.

Wyobraź sobie miejsce stworzone do realizowania fotograficznych plenerów, podczas których będziesz doskonalić swój warsztat fotograficzny i filmowy, tworzyć zapierające dech w piersiach fotoreportaże oraz emocjonujące ujęcia filmowe  …

Leżąca pomiędzy Afryką a Sycylią Malta ma wszelkie zalety, by stać się hitem wśród wymagających podróżników a bardziej wśród poszukiwaczy pięknych krajobrazów   i osobliwej architektury.

Maltański temperament i bajeczne otoczenie będą dobrym motywatorem do pracy ! Urzeczeni słońcem, bogactwem kultury i rajskimi widokami mamy zaszczyt zaprosić Was na niezapomniany obóz na Malcie.

Orientuj się - liczba miejsc poważnie ograniczona! Wszystkie informacje na fejsie .Czy kiedyś zastanawialiście się jak wygląda życie Zawodowców od kuchni? Co myślą i co robią prawdziwi Zawodowcy? Zabawcie się w detektywów, szukajcie wskazówek i tropów.
Zobaczcie pierwszy zawodowy epizod, dzięki któremu łatwiej rozwikłacie zagadkę Angeli i Łukasza!
 Tutaj publikujemy pierwszy materiał.
Kolejny odcinek już 3 czerwca 2013 r.! Ostatni 7 czerwca 2013 r.! Nie przegapcie tych dat! Będzie się działo!
 Dołączcie do Z jak Zawodowcy na Facebooku
Filmy powstały w ramach projektu \"Mam zawód - mam pracę w regionie\"


Od poniedziałku, 13.05 obowiązuje nowy plan lekcji. Możecie go sprawdzić tutaj.

Dzisiaj na placu Biegańskiego odbyły się uroczystości z okazji rocznicy powstania Unii Europejskiej. Nasze dziewczyny uświetniły obchody świetnie prezentując się w strojach nawiązujących do flag .

Mamy do wykonania aż cztery sesje zdjęciowe. Dajemy szansę wszystkim naszym uczniom, którzy chcą wziąć udział w atrakcyjnym, ale i odpowiedzialnym zadaniu. Każda z sesji ma już gotową koncepcję (na szkolnej stronie w aktualnościach), a Waszym zadaniem będzie opracowanie pomysłu na jej stylizację, zaproponowanie planów zdjęciowych i wyreżyserowanie poszczególnych ujęć zdjęciowych. Wasze propozycje ocenią panie Urszula łyko-Katus, Anna Ujma-Lubaszka, Małgorzata Jung, Katarzyna Drążek-Pasternak, panowie Radosław Domański, Marcin Wieczorek i ja w swej skromnej osobie. Z Waszych propozycji  wybierzemy po jednej do zrealizowania. A zatem zbierajcie 3-4-osobową ekipę (fotograf, stylista, szef planu zdjęciowego), opracujcie koncepcję i przysyłajcie do 20 maja br. wg wzoru na adres: szkola@reymont.czestochowa.pl

1. FUTURO CZY RETRO?

WYKORZYSTANIE: Firma Karen Styl  http://karen-styl.com/ zamówiła u nas zdjęcia próbne swojej kolekcji aby przekonać się na co nas stać.

KONCEPCJA ARTYSTYCZNA: zdjęcia kolor lub sephia, sesja w otoczeniu nowoczesnego biurowca ( wewnątrz i na zewnątrz), modelki jako pracownice biurowe. Do nowoczesnej scenerii wprowadzenie jednego, ale wyraźnego elementu retro np. stary telefon, ręczne liczydło, bicykl, monokl, itp.  w celu uzyskania mocnego kontrastu sytuacyjnego.

2. Sesja „WENECKIE PŁOMIENIE”

WYKORZYSTANIE: utrwalenie kolekcji „Anielski dotyk”, zaproponowanie fotografii reklamowej sklepom ze świecami

KONCEPCJA ARTYSTYCZNA: zdjęcia w kolorze, na czarnym tle w otoczeniu świec różnej wielkości i kształtu, modelki w sukienkach z kolekcji, model na czarno w masce z karnawału weneckiego (patrz Internet), zdjęcia par modela z modelką wyrażające wzajemną fascynację, miłość, intymność .

3. Sesja „ŁASUCHY”

WYKORZYSTANIE: remontowany korytarz przy salach gimnastycznych, duże fotogramy 120 x 90 na podświetlanych ścianach

KONCEPCJA ARTYSTYCZNA: konwencja czarno-biała, kilka zdjęć całych postaci, kilka ujęć ¾ przedstawiających dziewczyny kosztujące słodkie smakołyki (ciastka, lody, cukierki, desery, itp.) Strój i fryzura dowolne, ale w jednym stylu dla całej sesji.

4. Sesja „PODWIECZOREK W LESIE”

WYKORZYSTANIE: dokumentacja kolekcji o tym samym tytule klasy maturalnej technikum odzieżowego, wystrój świetlicy – zdjęcia 90 x 60

KONCEPCJA ARTYSTYCZNA: zdjęcia kolorowe, w scenerii lasu, kolorystyka otoczenia ma nawiązywać do kolorystyki danego modelu, wskazane użycie rekwizytów sugerujących sytuację podwieczorku. formularz.doc
Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia !

Oto relacja z "Leśnego podwieczorku" ,  impreza udała się wyśmienicie . Sami poczytajcie

O tym , że jesteśmy bardzo zdolni nie trzeba nikogo przekonywać , poczytajcie sami klikając tutaj

Przeczytajcie co napisała " Gazeta Wyborcza" o łódzkim sukcesie naszej szkoły . Klikaj tutaj

No wreszcie wiosna, a z nią wielkie porządki! Na nowej stronie rzuca się w oczy przejrzystość i ład. Mamy nadzieję, że trafiliśmy w Wasz gust i będziecie z niej dumni przynajmniej w takim stopniu jak jej twórcy. Bardzo się spieszyliśmy, nie ma jeszcze wszystkiego, ale strona cały czas będzie uzupełniana. Nie zapomnijcie włączyć głośników, gdyż nasza nowa strona jest w pełni multimedialna.Wszelkie uwagi dotyczące strony piszcie na naszym szkolnym facebook'u.