Technik organizacji reklamy

To jest klasa dla ludzi przedsiębiorczych i kreatywnych .
Nikogo nie musimy przekonywać, jak ważna jest w dzisiejszym świecie konkurencji reklama. Otwiera ona nowe rynki pracy i nowe możliwości. Jeśli interesuje Cię reklama, fotografia reklamowa, public relations to w tej klasie pomożemy Ci rozwinąć twoje umiejętności i zdobyć praktykę w tej dziedzinie. Tajemnic grafiki komputerowej i historii reklamy nie poznasz w żadnej innej szkole. Nauka trwa 4 lata - potem masz zawód i maturę – możesz podjąć studia na wyższej uczelni lub pracę w firmie reklamowej - wszystko zależy od Ciebie. W klasie językiem wiodącym jest j. angielski, drugi język do wyboru to niemiecki lub francuski. Nauka w technikum trwa 4 lata. Po zdanym egzaminie zawodowym otrzymujesz tytuł technika organizacji reklamy i możesz podjąć pracę zawodową , jeśli zdasz maturę możesz kontynuować naukę na wyższej uczelni . Wybór należy do Ciebie

Przedmioty przeliczane na punkty: język polski, matematyka, plastyka, informatyka.


Jeśli oglądając stare albumy dostrzegasz piękno fotografii , jeśli jesteś wrażliwy na magię koloru i grę światłocienia to może odnajdziesz się w klasie technikum w zawodzie „technik cyfrowych procesów graficznych?
Wyobrażacie sobie dzisiaj gazetę bez zdjęć ? A wyobrażacie sobie zdjęcie w gazecie , które wcześniej nie przeszło przez ręce specjalisty . O ileż mniej celebrytów byłoby w naszych czasopismach , a i Ci którzy w nich już zaistnieli nie byliby zadowoleni ze swojego wyglądu . Wśród zawodów z przyszłością, technik cyfrowych procesów graficznych wiedzie prym i jeszcze długo nikt go nie strąci z tego podium . Świat reklamy nie istnieje bez fotografii , a ta czeka na Ciebie , żebyś ją poddał obróbce cyfrowej i stworzył prawdziwe dzieło sztuki . Zanim jednak modelki ustawią się w kolejce do twojego atelier musisz nauczyć się obsługi programów graficznych, poznać budowę maszyn drukarskich i tajniki nowoczesnego oprogramowania w zakresie grafiki 2D oraz 3D. Gdy skończysz nasze technikum bez trudu znajdziesz pracę w agencji reklamowej lub firmie wydawniczej , to od Twoich umiejętności zależeć będzie bowiem ostateczny wygląd ulotek, prospektów, gazet, czasopism kolorowych oraz książek.

Po czterech latach nauki w tej klasie , możesz poszukać pracy w dowolnej agencji lub rozejrzeć się za uczelnią , która pozwoli Ci pogłębić swoją wiedzę.

Przedmioty przeliczane na punkty: język polski, matematyka, plastyka, informatyka.