Gwiazdy w Reymoncie

Organizowanie wydarzenia „Reymont jest przedsiębiorczy” to już tradycja w naszej szkole, sięgająca 2012 roku. W minionym roku obchodziliśmy 10-tą, jubileuszową edycję tej imprezy.  Cieszące się dużym zainteresowaniem pokazy mody są okazją do zaproszenia dyrektorów i uczniów częstochowskich szkół ale także znanych stylistów, projektantów mody i aktorów, którzy swoją obecnością i radami motywują uczniów do dalszego kształcenia i rozwoju. Dzięki temu jesteśmy jedną z czołowych szkół przemysłu mody w Polsce.

W 2014 roku naszą szkołę odwiedził Muniek Staszczyk

Muzyk, wokalista, autor tekstów, współzałożyciel zespołu T. Love. W 1982 roku debiutował w założonym przez siebie zespole Teenage Love Alternative, który od 1986 roku nosi nazwę T. Love. W lipcu 2022 roku ogłoszono reaktywację zespołu i wydanie nowego albumu z okazji 40-lecia formacji.

W 2014 roku Muniek Staszczyk wraz z Janem Nowickim był gościem specjalnym podczas imprezy ”Reymont jest przedsiębiorczy”

Muniek Staszczyk wystąpił gościnnie w 2013 roku w filmie RE:ymont na Dzikim Zachodzie.

Jan Nowicki w Reymoncie!

Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, reżyser teatralny, pedagog, pisarz i poeta. Zagrał niemal 200 ról w teatrze i telewizji, m.in. znany z filmów Wielki Szu, Sztos, Młode Wilki, Przedwiośnie czy Pan T. Był autorem kilku książek, m.in. „Między niebem a ziemią”, a także tekstów piosenek.

Jan Nowicki był gościem honorowym w wydarzeniu „Reymont jest przedsiębiorczy”. Tematem przewodnim imprezy była kolekcja inspirowana światowymi gwiazdami.

Spotkanie z Łukaszem Jemiołem

Projektant mody, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia w dziedzinie mody i sztuki. Od 2007 roku przygotowuje kolekcje ubrań sygnowane własnym nazwiskiem, a jego stroje publikowane są na łamach ogólnopolskich czasopism o modzie: Elle, Twój Styl czy Glamour.

Łukasz Jemioł był gościem w Reymoncie w 2015 roku podczas otwarcia ulicy Paryskiej w budynku naszej szkoły.

W 2016 roku odbyło się drugie spotkanie z Łukaszem Jemiołem

Tym razem znany projektant mody Łukasz Jemioł był gościem podczas organizowanego przez nas pokazu mody „Noc i dzień”

W 2017 roku naszą szkołę odwiedziła Joanna Klimas

Wyjątkowa postać wśród polskich projektantów mody, pierwsza dama minimalizmu, psycholog. Twórczyni marki „Joanna Klimas”. W 1996 roku zaprezentowała swoją pierwszą kolekcję na pokazie mody w klubie Tango. W 1997 i 1998 otrzymała tytuł „najlepszego projektanta roku” od redakcji polskiego wydania czasopisma „Elle”.

W naszej szkole podczas imprezy „Reymont jest przedsiębiorczy” oceniała kolekcję „Do szkoły chodzę w kratkę”.

Paprocki & Brzozowski w Reymoncie!

W 2018 roku Naszymi gośćmi byli najpopularniejsi polscy projektanci mody Paprocki & Brzozowski.
Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski to najbardziej rozpoznawalny duet prorjektantów mody.
Zadebiutowali pierwszą autorską kolekcją w Warszawie w 2003 roku, dzięki której zostali uznani
Projektantami Roku 2004 przez miesięcznik „Elle”. Uważają, że ubrania powinny dodawać pewności
siebie: podkreślać zalety i maskować wady. Według projektantów kluczem do dobrego stylu jest
umiejętne dobieranie elementów stroju tak, żeby się ubrać, a nie przebrać. Nie należy też ślepo podążać
za trendami w modzie.

W naszej szkole goście honorowi imprezy „Reymont jest przedsiębiorczy” podczas pokazu kolekcji
”Barwy Ziemi”.

W 2019 roku naszą szkołę odwiedzili Jerzy Antkowiak i Tomasz Ossoliński

Jerzy Antkowiak – projektant mody, stylista. Ikona polskiej mody. W 1961 podjął pierwszą pracę jako projektant w Modzie Polskiej. W 1968 wraz z piątką projektantów stworzył nowy zespół Mody Polskiej. W 1993 ukazała się jego książka Sekrety modnych pań. W 2019 roku odznaczony Złotym Medalem ,,Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

Tomasz Ossoliński – projektant mody, specjalizuje się głównie w modzie męskiej i garniturach. W młodości jego idolem był Jerzy Antkowiak. Pierwsze ich spotkanie odbyło się, kiedy Ossoliński miał 15 lat. Z kolei mając zaledwie 18 lat został głównym projektantem marki Bytom.Czterokrotnie szył stroje na oscarową galę. Jest także autorem kostiumów do ponad 30 spektakli teatralnych i filmów.

W naszej szkole goście honorowi imprezy „Reymont jest przedsiębiorczy” podczas pokazu kolekcji „Energia jest w modzie”.

Karolina Limbach w Reymoncie

Stylistka mody. Swoją przygodę jako stylistka w lifestylowym czasopiśmie Elle rozpoczęła w 2015 roku.
Na co dzień tworzy sesje okładkowe, edytoriale i kampanie reklamowe polskich marek, promuje nowe
talenty, współpracuje z projektantami. W 2021 roku była współprowadzącą program „Czas na zmianę” w
TVN Style. W 2022 roku była gościem specjalnym jubileuszowej imprezy ”Reymont jest przedsiębiorczy”. Na Instagramie pod nazwą #strojesienahomoffisie można znaleźć najnowsze stylizacje Karoliny Limbach, ale także zdjęcia jej obserwatorów.

Katarzyna Zajączkowska o odpowiedzialnej modzie

Projektantka ubioru, edukatorka. Wykładowczyni zrównoważonej mody w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. Przez kilkanaście lat tworzyła kolekcje dla najlepszych marek odzieżowych w Polsce. Zajączkowska, oprócz edukacji i wspierania branży modowej, bierze udział również w innowacyjnych projektach, skupiających się wokół mody cyrkularnej, a także obszaru zrównoważonego rozwoju branży tekstylnej.

25 listopada w ramach Festiwalu Reklamy Społecznej ”Trzy światy” odbyło się spotkanie z autorką książki „Odpowiedzialna moda guilt free przewodnik po slow fashion” p. Katarzyną Zajączkowską OdpowiedzialnaModa.pl.