Młodzi o klimacie

W dniu 09.11.2022 r. w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi odbyła się Konferencja „Młodzi o klimacie”, objęta honorowym patronatem Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanny Zdanowskiej oraz Fundacji WWF Polska. Młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w panelu dyskusyjnym „Zielone zarządzanie zasobami ludzkimi – EKOLOGICZNA PRZYSZŁOŚĆ ORGANIZACJI”, podczas którego poznała koncepcję Green HRM (GHRM) łączącą zarządzanie środowiskowe z zarządzaniem zasobami ludzkimi.

W konferencji czynny udział wzięło aż 7 prelegentek z ZSPMiR, które wygłosiły referaty:- Jak zmniejszyć ślad węglowy i wodny pozostawiany przez przemysł mody? Klaudia Adamczyk i Marta Szewczyk z klasy 3 D, opiekun Beata Pusz.- Oblicza reklamy w świecie mody. Natalia Dębogórska i Emilia Krzemińska z klasy 4 B, opiekun Beata Pusz.- Fast Fashion – choroba środowiska, na którą każdy ma wpływ. Alicja Hamara z klasy 4 BD, opiekun Justyna Paprocka.- Modą zmieniamy świat! Natalia Holi i Dominika Szuster z klasy 4 D, opiekun Beata Pusz.Wszystkie te wystąpienia spotkały się z bardzo dobrymi opiniami młodzieży, nauczycieli oraz organizatorów.

Gratulujemy i dziękujemy za udział! Podziękowania za pomoc i wsparcie składamy nauczycielom: p. Agnieszce Łopackiej, p. Beacie Karaś-Markowskiej, p. Magdalenie Brondel – Stochel oraz p. Arkadiuszowi Klubie.