Katarzyna Zajączkowska w naszej szkole!

25 listopada do naszej szkoły przyjedzie i spotka się z uczniami – pani Katarzyna Zajączkowska. Jest projektantką mody, wykładowczynią Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU w Krakowie, podcasterką prowadzącą podcast „Odpowiedzialna moda”, zajmującą się ekologicznymi i odpowiedzialnymi trendami w modzie.

Katarzyna Zajączkowska wydała w tym roku książkę „Odpowiedzialna moda. Guilt -free. Przewodnik po slow fashion.”Moda odpowiedzialna to odpowiedź na masową produkcję odzieży szkodliwą dla środowiska i nie zwracającą uwagi na rzeczywiste potrzeby ludzi. Moda odpowiedzialna to sposób na korzystanie z dóbr i usług w sposób etyczny. To stosowanie w życiu zasady 3R : Reduce, Reuse , Recycling (redukcja, ponowne użycie, recykling).Moda odpowiedzialna to dążenie do harmonii w relacji człowieka z otaczającym światem.

To jest blog i podcast. Polecamy:

Podcast:

#71 Trzy pytania o slow fashionPodcast

#63 Luksusowy upcyklingPodcast

#76 Co w tej książce „Odpowiedzialna moda. Guilt -free. Przewodnik po slow fashion”