”TWOJA WYOBRAŹNIA – TWÓJ OBRAZ”

”TWOJA WYOBRAŹNIA – TWÓJ OBRAZ” – za nami II edycja konkursu plastycznego organizowanego przez Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta. oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. 550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika była idealną okazją, aby tegoroczny konkurs poświęcić znanemu astronomowi oraz zatytułować go „WSTRZYMAŁ SŁOŃCE, RUSZYŁ ZIEMIĘ”.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej lub graficznej nawiązującej tematycznie do Mikołaja Kopernika lub jego osiągnięć. Konkurs skierowany był do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych Częstochowy oraz powiatu częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego i myszkowskiego. Celem tego konkursu było ośmielenie uczniów szkół podstawowych do pokazania bogactwa ich wyobraźni, twórczych i umiejętności w danym temacie.

27 lutego mieliśmy przyjemność gościć laureatów oraz ich opiekunów na uroczystym podsumowaniu konkursu w murach naszej szkoły. Pod kosmicznym niebem, przy dźwiękach „Alei gwiazd” w wykonaniu Anity Stępień, wysłuchaliśmy ciekawej historii życia Mikołaja Kopernika.. Nagrody i dyplomy wręczyli: Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Pan Rafał Piotrowski, dyrektor CKZiU Pan Dariusz Humaj oraz dyrektor naszej szkoły Pan Dariusz Zając.

Nasi goście zwiedzili wystawę prac graficznych uczniów Zespołu Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta wykonanych techniką batik pod kierunkiem Pani profesor Anny Ujmy- Lubaszki oraz wystawę zabawek, które w swoim działaniu wykorzystują prawa fizyki przygotowaną przez Panią prof. Małgorzatę Gawron. Wystawa zabawek cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zwiedzający mogli dotknąć zabawek, pobawić się nimi i zapytać jak działają.

Serdecznie gratulujemy laureatom i zapraszamy w przyszłości w nasze szeregi.

I miejsce zajęła Lena Kęsik ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Opatowie

II miejsce – Lena Trzebska ze Szkoły Podstawowej nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie

III miejsce – Anna Pabiś ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Opatowie

Wyróżnienia dla:

Sofii Kukhar ze Szkoły Podstawowej nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej Curie,

Mai Szymochy ze Szkoły Podstawowej nr 29 im. Królowej Jadwigi w Częstochowie

Julii Wąsik ze Szkoły Podstawowej nr 48 im. Armii Krajowej w Częstochowie

Foto: Dominika Wojnowska I Klaudia Adamczyk z kl. III D.